Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 18:47
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle w zasięgu AirFiber. Co wiadomo o nowej technologii bezprzewodowego światłowodu dla firm?

Kędzierzyn-Koźle w zasięgu AirFiber. Co wiadomo o nowej technologii bezprzewodowego światłowodu dla firm?
Internet nie nadąża za Twoją firmą? To czas, by rozważyć zmianę technologii na szybki i niezawodny światłowód. Jednak nie każde łącze światłowodowe gwarantuje stabilność połączenia i gigabitowe przepustowości. Możesz mieć w firmie światłowód i ciągle narzekać – na słaby zasięg, wysokie ceny, uszkodzone kable itd. Chyba, że wybierzesz internet światłowodowy AirFiber, który bazuje na najnowocześniejszej, bezprzewodowej technologii. Dzięki temu jest szybki, stabilny i bezawaryjny. Z AirFiber od dłuższego czasu mogą korzystać przedsiębiorstwa i instytucje z Kędzierzyna-Koźla, ponieważ głównym dostawcą technologii w Polsce jest operator z... Opola.

Światłowód bez kabli – jak to w ogóle możliwe?

AirFiber wykorzystuje stacjonarne łącza szerokopasmowe. Bazuje na rewolucyjnej technologii klatek radiowych. Na wysokich częstotliwościach dochodzi do zjawiska całkowitego wewnętrznego odbicia, charakterystycznego dla technologii światłowodów. Rolę kabla światłowodowego przejmuje powietrze. Dzięki użyciu do transmisji pasm 60 GHz, wyeliminowany zostaje problem interferencji. To zasługa tlenu cząsteczkowego zawartego w powietrzu. Sygnał porusza się analogicznie do kabla światłowodowego, w którym fala radiowa odbija się od ścianek wąskiej rurki refleksyjnej. „Fizyczne” kable są więc całkowicie zbędne.

Transmisja danych z niewiarygodną prędkością

Wiele osób decyduje się na światłowód z przeświadczeniem, że wybiera najszybszy internet na rynku. Patrzą na wyniki testów prędkości i wpadają w zachwyt. Nie analizują, w jaki sposób przeprowadzane są takie badania. Odbywają się one na ogół w zamkniętych laboratoriach, a nie w firmach w Twoim mieście. Gdy okazuje się, że infrastruktura w danej lokalizacji nie pozwala na osiąganie parametrów jak w reklamie, zaczyna się problem. Kiepski stan okablowania istotnie wpływa na jakość łącza. Jeżeli szukasz do swojej firmy naprawdę szybkiego internetu światłowodowego, AirFiber na pewno Cię nie zawiedzie. Zgodnie z deklaracjami operatora, AirFiber umożliwia osiąganie prędkości transmisji danych na poziomie minimum... 15 Gb! Oczywiście bez stosowania infrastruktury kablowej. Przy takich parametrach oferty na światłowód od największych w Polsce operatorów prezentują się, nie ukrywajmy, słabo. U jednego z czołowych graczy na rynku znajdziesz na przykład internet światłowodowy o prędkości do 2 Gb/s, z ograniczeniem do 1 Gb/s dla jednego urządzenia. Widzisz różnicę?

Brak kabli = Brak awarii

Brak okablowania niepodważalnie stanowi jedną z największych zalet technologii AirFiber. Bo nie ma co ukrywać, infrastruktura kablowa to problem (nie tylko zresztą w przypadku internetu). Podłączenie światłowodu przewodowego wiąże się z ingerencją w budynek firmowy i nierzadko także w działkę, co pociąga za sobą wysokie koszty inwestycji i spore niedogodności. Ponadto kable, zarówno te wiszące, jak i zakopane w ziemi, narażone są na różnego typu awarie. Mogą zostać łatwo zerwane podczas silnych burz, zalane podczas obfitych opadów, uszkodzone w czasie wykonywania prac budowlanych, przegryzione przez zwierzęta itd. Po zgłoszeniu awarii naprawa okablowania często trwa całe dnie, a ekipy techniczne rzadko przybywają bezzwłocznie. Tylko Ty wiesz, co może stać się z Twoim biznesem, gdyby nagle został odcięty od sieci, na przykład na tydzień... Bywa, że firma traci łączność ze światem wskutek sporu sądowego, którego nie jest nawet stroną. Chodzi o sytuacje, gdy kable przebiegają przez cudze grunty. Mając bezprzewodowy światłowód, takie problemy Cię nie dotyczą. Korzystasz z technologii niezawodnej, bezawaryjnej, całkowicie odpornej na działanie czynników atmosferycznych, a do tego charakteryzującej się bardzo niskim pingiem.

Światłowód w firmie w 48h od zamówienia

Naturalną konsekwencją tego, że korzystanie z technologii AirFiber nie wymaga doprowadzania kabli, jest łatwe i bezproblemowe podłączenie internetu w Twojej firmie. Operator mówi o zaledwie 48 godzinach od momentu wpłynięcia zamówienia – bez względu na lokalizację przedsiębiorstwa. Pełnym zasięgiem aktualnie objęte jest niemal całe województwo opolskie, z Opolem i Kędzierzynem-Koźlem na czele. Jeżeli siedziba Twojej firmy zlokalizowana jest w miejscowości lub wsi blisko Kędzierzyna, najprawdopodobniej i tak znajduje się w zasięgu AirFiber. Warto dopytać o to bezpośrednio operatora.

Jednakowa jakość przez cały okres współpracy

Decydując się na internet światłowodowy AirFiber, podpisujesz umowę SLA (Service Level Agreement), która określa gwarantowany poziom i warunki świadczenia usług przez cały okres obowiązywania umowy. Nie zaskoczą Cię więc niższe parametry internetu po kilku miesiącach od podpisania umowy czy niereagująca na zgłoszenia pomoc techniczna. Ponadto umowa podpisywana jest na uczciwy czas. Celowo o tym mówimy, bo zdarza się, że w zamian za darmowe czy promocyjne podłączenie internetu światłowodowego, klient związuje się z jedną firmą operatorską na wiele lat, która potem dyktuje warunki. Z AirFiber dokładnie wiesz, ile kosztować będzie Twoją firmę podłączenie usługi, na jak długo podpisujesz umowę i jakie będą comiesięczne opłaty. Dodatkowo masz gwarantowane stałe adresy IP do dyspozycji.

Możliwość bezpłatnego przetestowania usługi

Rozważając światłowód AirFiber, warto najpierw skorzystać z bezpłatnego okresu testowego i sprawdzić działanie internetu w warunkach rzeczywistych, czyli w swojej firmie, przy wykonywaniu codziennych zadań.  Równie prosto przetestować prędkość łącza można za pomocą strony „speed test”, jest tzw. test prędkości internetu, który precyzyjnie przedstawi rzeczywistą szybkość internetu. Po kilkunastu dniach testów zdecydujesz, czy chcesz podpisać umowę z operatorem, czy jednak szukasz dalej. Po kilkunastu dniach testów zdecydujesz, czy chcesz podpisać umowę z operatorem, czy jednak szukasz dalej.

Lokalny operator z Opola sprawcą rewolucji

Jednym z czołowych dostawców technologii światłowodowej AirFiber w Kędzierzynie-Koźlu i południowo zachodniej Polsce jest Internet Service Provider Airmax Kędzierzyn-Koźle – operator działający na rynku usług internetowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od wielu lat.  Wśród jego klientów znajdują się przedsiębiorcy, instytucje publiczne i urzędy z całego województwa opolskiego (i nie tylko).

Czy warto zaufać światłowodowej nowości?

Gdy na liście Twoich wymagań wobec firmowego internetu znajdują się:

  • gigabitowe przepustowości,

  • stała dostępność usługi,

  • szybkie i bezproblemowe podłączenie,

  • bezawaryjność,

  • indywidualnie dostosowane parametry,

  • konkurencyjne warunki cenowe,


internet światłowodowy AirFiber wydaje się rozwiązaniem idealnym. Warto zaufać nowej technologii tym bardziej, że nie musisz podpisywać umowy „w ciemno”. Możesz w każdej chwili rozpocząć bezpłatny i niezobowiązujący okres próbny. Wystarczy szybki kontakt z operatorem.

Materiał promocyjny

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
🤦🏻‍♂️ 🤦🏾‍♂️ 🤦🏼‍♂️ 26.03.2023 15:18
Przestań pierdzieć od rzeczy zapałka. Za pałę się złap Alfredzie Zapało.

Maniu 25.03.2023 15:14
A ja wziąłbym udział w manifestacji sprzeciwiającej się wszelkim manifestacjom.

olek 24.03.2023 15:13
Zastanawiam się jakich nauczycieli miał krzywy ryjek, że nic pożytecznego z niego nie wyrosło i teraz zajmuje się klepaniem niskolotnych koment.

😕 24.03.2023 09:56
Nie czepiajcie się i nie miejcie pretensji młodzieży, która zawsze była i jest - w rzeczywistości mądra i wspaniała 😕 Jeżeli już, to raczej pretensje można mieć do nauczycieli, a najbardziej do rodziców 🧐 "Takie będą Rzeczpospolite, jakiej młodzieży wychowywanie"😎

Do asdf 23.03.2023 12:07
To nie szkoła koleś i nie sprawdzian z pisowni. Nawet podpisać się nie potrafisz a zwracasz uwagę komuś hipokryto.

Realista 23.03.2023 10:25
Czy nie można było spalić choć jednej ruskiej albo jeszcze lepiej carskiej flagi aby temu debilowi na kremlu pokazać że jego koniec jest blisko.

Cyd 23.03.2023 07:51
Nie lepiej las posprzątać

Jeju 22.03.2023 23:04
wolę czerwonych niż brunatnych

POLA 22.03.2023 21:30
Poczytaj sobie trochę historii co się dzieje na Ukrainie od 2014 we wschodniej jej części i kto tak naprawdę kogo morduje,a poza tym zawsze możesz założyć kamasze i dobrowolnie ruszyć na front z odsiecza a młodzież bardzo dobrze że protestuje bo TO NIE JEST NASZA WOJNA wbrew tej całej propagandzie.Bez odbioru.

K 22.03.2023 21:17
Tak, tak wrzucajmy wszystkich do jednego worka, i mówmy jaka to młodzież dzisiaj jest tragiczna. Brawo za ten głupi komentarz

asdf 22.03.2023 20:24
Nie przeciw błędom ortograficznym.

Aj 22.03.2023 17:18
Z taką młodzieżą nie ma przyszłości dla tego kraju!

Alfred Zapała 22.03.2023 15:21
Tak przecieiw wojnie . Nie przeciw narażaniu Polski i obywateli przez rząd po przez wysyłkę czołgów czy samolotów bez aprobaty społecznej czy wbrew NATO. Zawsze przed szereg. Minęło 100 lat niepodległości i chyba chcą znowu ją stracić. Ale co tam ludzie pujdą w kamasze i pod rozkazem będą ginąć za głupotę rządzących.

Sznycel 22.03.2023 15:13
Panie Masełko jaki mają głos? jak ich nauczyciele? Na pewno teraz wojna się skończy! Jeszcze więcej pacyfistów ku uciesze Ruskich.

😕 22.03.2023 14:36
Hmmmmm 😳 Myślałem, że ten happening to przeciwko napaści Rosji na Ukrainę, 😕 Bo jakoś brzmi to bardzo dwuznacznie 🧐 Chyba nie chodzi o to, żeby Ukraina się poddała 🙄 😳 Gdyż to by rzeczywiście spowodowało natychmiastowe zakończenie wojny i całkowite wymordowanie Ukraińców. 😐😬 Przez czerwonych katów, co w zwyczaju mają CZERWONI 😎

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ