Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:18
Reklama
Reklama
Reklama

Drugi etap inwestycji zakończony. Otwarto drogę powiatową pomiędzy Większycami a Łężcami

Drugi etap inwestycji zakończony. Otwarto drogę powiatową pomiędzy Większycami a Łężcami
Dwa miliony czterysta tysięcy złotych pochłonął drugi etap remontu odcinka drogi powiatowej między Większycami a Łężcami. Inwestycja ma poprawić komfort kierowców na popularnej trasie oraz podnieść bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości.

Zadanie udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość dwóch etapów inwestycji wyniosła ponad 4,2 miliona złotych. Zakończony remont drugiego etapu obejmował naprawę i poszerzenie zniszczonej nawierzchni, stworzenie wszelkich instalacji odprowadzających, wykorzystujących energię z wiatru i słońca oraz budowę nowego 11-metrowego mostu nad potokiem.

- Jest nam niezmiernie miło, że możemy dzisiaj się spotkać w gminie Reńska Wieś, gdzie otwieramy drogę powiatową. Jest to długo wyczekiwany odcinek pomiędzy Większycami, przez Radziejów do Pociękarbia. Jest to drugi etap inwestycji, przygotowujemy się do trzeciego etapu. Największym wyzwaniem była budowa mostu nad potokiem. Przedmiotowa droga może być alternatywą dla dróg krajowych. Niedawno mieliśmy problemy z przejezdnością drogi krajowej nr 38, przez co tego typu drogi mogą być wykorzystywane jako objazdy w krytycznych sytuacjach - mówi starosta powiatu Paweł Masełko.

- Wyrażam olbrzymie zadowolenie, moje osobiste, jak i w imieniu mieszkańców gminy Reńska Wieś. Myślę, że warto było czekać, teraz możemy się cieszyć nowym, wyremontowanym odcinkiem drogi. Mamy nadzieję, że w niedługiej perspektywie czasu uda się zrealizować trzeci etap tej inwestycji. Remont ma ogromne znaczenie. Coraz częściej drogi powiatowe posiadają takie same natężenie jak drogi krajowe. Widzimy to na przykładzie gminy Pawłowiczki i gminy Reńska Wieś - mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś.


DSC_0611

DSC_0611

DSC_0614

DSC_0614

DSC_0621

DSC_0621


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sznycel 29.01.2023 11:03
Jeśli chodzi o młodzież to zawsze w UM Nowosielskiej to studnia bez dna.

Witki opadają 29.01.2023 10:59
Wszystko zaczyna się tam gdzie jest pasja... Granie w planszówki w naszym mieście ma się dobrze, ba nawet bardzo dobrze. Dlaczego więc "Studnia" umiera? Pomimo tak dużego zainteresowania młodzieży, renesansu planszówek i ogólnie gier bez prądu? Lokal był pusty, ludzie nie przychodzili, nie było zainteresowania. Co za bzdury!!! Przekażcie to miejsce ludziom którzy mają pasję i zobaczymy czy będzie puste. Ale nie, wy wolicie kłody pod nogi, beton w perspektywie i totalny brak elastyczności...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ