Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 23:21
Reklama
Reklama
Reklama

Policyjny pościg za motocyklistą. 34-latek bez uprawnień, za to z narkotykami w kieszeni

Policyjny pościg za motocyklistą. 34-latek bez uprawnień, za to z narkotykami w kieszeni

34-letni motocyklista nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gdy policjanci go zatrzymali tłumaczył, że spanikował bo nie ma uprawnień. Okazało się również, że posiadał przy sobie marihuanę. Z uwagi na to, że mężczyzna mógł kierować pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do badań. Teraz 34-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.
Drugiego dnia świąt w godzinach wieczornych policjanci ruchu drogowego sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się pojazdy na ul. Raciborskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Zauważyli kierującego motocyklem, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar wskazał, że na dopuszczalnej „pięćdziesiątce” jechał o 17 km/h za szybko.

Funkcjonariusz wyszedł na jezdnię dając motocykliście sygnał do zatrzymania. Ten zwolnił jednak zamiast się zatrzymać, ominął policjanta i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast pojechali za nim i kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymali mężczyznę do kontroli.

34-latek od razu przyznał, że chciał uniknąć kontroli, gdyż spanikował z powodu braku uprawnień do kierowania. Mundurowi potwierdzili tą informację w policyjnych bazach danych. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie marihuanę. W związku z tym, że motocyklista mógł kierować pod wpływem środków odurzających, została mu pobrana krew do badań. Teraz 34-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jeju 13.01.2023 17:36
Może jakiś cwaniaczek znalazł sobie sposób na pozbywanie się odpadowego oleju bo to nie pierwszy raz się dzieje i zawsze na równej drodze...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ