Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 20:34
Reklama
Reklama
Reklama

Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Starosta i wicestarosta w Domu Świętego Karola

Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Starosta i wicestarosta w Domu Świętego Karola
Zajmują się osobami niepełnosprawnymi, potrzebującymi szczególnej pomocy, z dysfunkcjami ruchu, chorymi i uzależnionymi. Pracownicy socjalni, bo o nich mowa obchodzą swoje święto. Uroczystość odbyła się w Domu św. Karola, placówce, która świadczy całodobową pomoc dla osób niepełnosprawnych.

- Wykonujecie ciężką, bardzo często mrówczą pracę, której efekty nie są widoczne na zewnątrz, nie są policzalne. Ale za to ta praca to najważniejsza inwestycja w drugiego człowieka, dlatego chciałbym wam dziś serdecznie podziękować. Za motywację, energię, wiarę i siłę, za to, że jesteście z nami i robicie kawał dobrej roboty, dziękuję za wszystko. Proszę o przekazanie życzeń państwa pracownikom – mówił starosta Paweł Masełko.

- Są takie zawody i wasz się do nich zalicza, gdzie praca nie kończy się po ośmiu godzinach, gdzie trzeba szczególnego zaangażowania i wyjątkowej wrażliwości. Nie każdy by temu podołał, dlatego chciałbym wam przekazać wyrazy uznania – zaznaczył wicestarosta Józef Gisman.

Podczas uroczystości swój występ mieli podopieczni domu, którzy na tę okazję przygotowali muzyczną część artystyczną.

Powiat ma pod swoją opieką kilka jednostek całodobowych. Poza Domem św. Karola, opieką zajmuje się Dom Pomocy Społecznej w Sławięcicach (obecnie przechodzi kompleksową modernizację) oraz kozielski Dom Dziecka z ośrodkiem interwencyjnym. Koordynacją działań zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Prężnie działają Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie podopieczni rozwijają zainteresowania i uczą się zawodu. W powiecie działa także Dom Pomocy Społecznej, który mieści się w Jakubowicach.Źródło: starostwo powiatowe 

soc2
soc2

soc3
soc3

soc4
soc4

soc5
soc5

soc6
soc6

soc7
soc7


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ