Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 12:41
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zobacz swoje miasto z lotu ptaka. Oto niezwykła atrakcja, która pozwoli Ci wzbić się w powietrze

Zobacz swoje miasto z lotu ptaka. Oto niezwykła atrakcja, która pozwoli Ci wzbić się w powietrze
Marzysz o podniebnych chwilach, które pozwolą Ci przeżyć piękną przygodę? Wybierz się na lot balonem – niezastąpioną atrakcję dla każdego! Godzinny rejs pozwoli doskonale się zrelaksować, zrobić piękne zdjęcia i stworzyć magiczne wspomnienia. Zobacz, na czym polega ta przygoda i gdzie możesz ją przeżyć!

Dla kogo jest lot balonem?


Lot balonem to atrakcja, którą może zrealizować wiele osób. Nie ma tu ograniczeń ze względu na mobilność uczestników. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie i chęć do podziwiania przepięknych widoków okolicy. Mogą z niej korzystać nawet kilkuletnie dzieci!

Wymagania dla uczestników lotu balonem:

  • brak lęku wysokości;

  • wiek minimum 8 lat;

  • co najmniej 130 cm wzrostu;

  • masa ciała co najwyżej 110 kg.


Wszystkie te zasady są bardzo ważne i bez ich spełnienia nie ma możliwości skorzystania z atrakcji. Mniejsze lub niższe dzieci zwyczajnie nic nie będą widziały ze względu na wysokość kosza balonu. Limity dotyczące masy ciała wynikają z nośności. Każdy balon może nieść ładunek o określonej masie, aby lot był bezpieczny. Osoba z lękiem wysokości nie będzie miała takiej frajdy z atrakcji, więc najlepiej jest przed atrakcją samodzielnie zastanowić się, czy na pewno czujemy się na nią gotowi. Lotu balonem nie powinny też odbywać kobiety w ciąży oraz osoby, które źle znoszą duże zmiany ciśnienia. Szybkie wznoszenie się może powodować skoki ciśnienia lub zasłabnięcia, a w balonie nie ma warunków na odpowiednią pomoc.

Lot balonem Kędzierzyn-Koźle


Mimo że sam lot balonem trwa godzinę, to cała atrakcja pochłonie nawet 4! Jesteś ciekaw, co dokładnie zajmuje tyle czasu? Na początku należy przygotować balon do startu. Uczestnicy razem z obsługą zajmują się jego rozstawieniem. Później wszyscy wsiadają i odbywa się godzinny lot w okolicy. Po wylądowaniu należy złożyć balon, aby dało się go transportować. Uczestnicy są też przewożeni na miejsce startu, aby móc łatwo wrócić do domów. Do przebiegu atrakcji zalicza się również uroczysty toast i ceremonia pasowania na Zdobywców Przestworzy. Stanowi to wspaniałą pamiątkę tego niesamowitego przeżycia.

W tej atrakcji może brać udział do 4 osób, zatem możesz zaprosić bliskie osoby do wspólnego spędzenia czasu! Warto też mieć na uwadze, że zakupienie miejsc dla większej liczby osób jednocześnie obniży koszt! Zyska się również pewność, że w koszu balonu znajdą się tylko znane i bliskie osoby. Trasa przelotu zależy w pewnym stopniu od wiatru, zatem jej dokładny przebieg nie jest określany wcześniej. Aby zapewnić najpiękniejsze widoki, wybiera się wiejskie okolice, z dala od zabudowań. Loty odbywają się zazwyczaj o wschodzie lub zachodzie słońca, ponieważ wtedy jest najlepsze światło. Czy już wiesz, z kim chcesz odbyć lot balonem w tej okolicy?

Jak przygotować się do lotu balonem?


Najważniejsze jest zaplanowanie orientacyjnego terminu. Loty odbywają się przez cały rok, więc pora roku nie ma znaczenia. Przed samym startem nie ma potrzeby dokładnych przygotowań. Warto jest zabrać ze sobą aparat fotograficzny oraz okulary przeciwsłoneczne. Niezależnie od pory roku, niskie słońce mocno razi w oczy. Bardzo istotny jest odpowiedni ubiór. Nawet w środku lata w koszu balonu będzie znacznie chłodniej. Wraz ze wzrostem wysokości maleje temperatura oraz wzmagają się na sile wiatry. Pamiętaj o krytych butach, długich spodniach i ciepłej bluzie. Warto też ubrać czapkę, aby nie zmarznąć.

Za bezpieczeństwo atrakcji odpowiada doświadczony pilot. Dysponuje on odpowiednimi uprawnieniami oraz ma za sobą wiele lotów, dzięki czemu może zapewnić przepiękne i bezpieczne przeżycie wszystkim uczestnikom.

Lot balonem może być wspaniałą przygodą dla całej rodziny! Zaproś bliskie osoby i przeżyj niezapomnianą przygodę! Kędzierzyn-Koźle to zapierające dech w piersiach widoki i piękno natury. Nie ma piękniejszych zdjęć, niż te, które zrobisz z pokładu balonu! Zbierz grupę i wybierz się na podniebną wyprawę swojego życia!

Materiał promocyjny

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ