Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 października 2023 00:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zostań opiekunem medycznym, technikiem masażystą, terapeutą zajęciowym – we wrześniu kończy się rekrutacja do Zespołu Szkół Medycznych

Zostań opiekunem medycznym, technikiem masażystą, terapeutą zajęciowym – we wrześniu kończy się rekrutacja do Zespołu Szkół Medycznych

Kozielski Medyk to szkoła działająca już blisko 50 lat! Jest to obecnie bezpłatna policealna szkoła dla dorosłych, która znajduje się w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Piastowskiej 12. 

Jeszcze tylko do połowy września Zespół Szkół Medycznych prowadzi nabór na kierunki:
 

  • technik masażysta
  • opiekun medyczny
  • terapeuta zajęciowy
Bezpłatna nauka dla osób z wykształceniem średnim

- Zespół Szkół Medycznych jest szkołą publiczną i dlatego kształcenie we wszystkich zawodach odbywa się bezpłatnie. Oferta Zespołu Szkół Medycznych skierowana jest dla osób, które posiadają wykształcenie średnie.

- Często kandydaci do szkoły pytają, czy nie jestem "za stary” na podjęcie nauki? Dlatego od razu chcę wyjaśnić, że przy przyjęciu do szkoły nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. W szkole uczą się zarówno świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich, osoby posiadające kilkuletni staż pracy, a także osoby, które nie pracowały a obecnie postanowiły zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe - wyjaśnia Mirosława Szamatowicz dyrektor szkoły.

 

Pracownia masażu- Jak długa trzeba się uczyć, żeby uzyskać kwalifikacje w nowym zawodzie?

- W zawodzie technika masażysty i terapeuty zajęciowego nauka trwa 2 lata, a w zawodzie opiekuna medycznego zaledwie 1,5 roku. W ostatnim semestrze słuchacze przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

- Czy trudno jest pogodzić naukę w szkole policealnej z innymi obowiązkami? 

- Nauka w szkole odbywa się trzy razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych, co zdecydowanie ułatwia godzenie jej z prywatnymi obowiązkami i pracą zawodową.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Medycznych uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych- Kształcenie w zawodach medycznych przygotowuje do realnej pracy? 

- Programy opierają się na kształceniu teoretycznym i praktycznym, a przedmioty zawodowe związane są z konkretnym zawodem. Ponad połowa zajęć odbywa się w nowoczesnych pracowniach, np. pracowni masażu, pracowni technologii postaci leków, pracowni zabiegów medycznych, gdzie pod kierunkiem nauczycieli specjalistów można nauczyć się konkretnych umiejętności zawodowych niezbędnych w danym zawodzie. Warto również wspomnieć o praktykach zawodowych, które odbywają się u przyszłych pracodawców.- Jak absolwenci szkoły odnajdują się na rynku pracy?

- Społeczeństwo starzeje się i cały czas wzrasta liczba osób potrzebujących opieki medycznej. Wiąże się to też z brakami kadrowymi w służbie zdrowia, jak i okolicznych placówkach dla seniorów, które powstają w naszym powiecie. Nieustannie brakuje rąk do pracy i nasi absolwenci mogą wybierać spośród wielu ofert. Co więcej, wielu naszych absolwentów nawiązuje współpracę z przyszłymi pracodawcami już podczas praktyk zawodowych.

Nauka w Zespole Szkół Medycznych rozpocznie się we wrześniu. Osoby zainteresowane ofertą kształcenia zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 774823108 oraz do śledzenia profilu szkoły na Facebooku: www.facebook.com/medycznestudiumzawodowekedzierzynkozle

Pełna oferta szkoły znajduje się na stronie internetowej: http://msz.k-k.pl/medyk

 

Uczennice szkoły podczas wielu wydarzeń w Kędzierzynie-Koźlu uczą mieszkańców, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocyZespół Szkół Medycznych

Ul. Piastowska 12

Tel. 77 482 31 08

http://msz.k-k.pl/medyk

https://www.facebook.com/medycznestudiumzawodowekedzierzynkozle

e-mail: [email protected]Materiał promocyjny

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama