Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 00:55
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

SEO + content marketing to rewelacyjne połączenie dla e-biznesu

SEO + content marketing to rewelacyjne połączenie dla e-biznesu
Dostarczanie wysokiej jakości treści wpływa na procesy optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Co to oznacza w praktyce? Często przedstawiane osobno techniki w świecie marketingu w połączeniu tworzą wartościowy mix. Mowa o SEO i content marketingu. Zastanawiasz się, w jaki sposób oddziałują na siebie i dlaczego ich rola staje się pierwszoplanowa dla zarządzającego e-sklepem przedsiębiorcy? Sporządziliśmy kilka podstawowych informacji na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek i marketingu treści.

Wiedza o SEO w pigułce


Search Engine Optimization to nic innego, jak szereg czynności dotyczących dostosowywania witryn internetowych oraz ich zawartości do wymogów w celu uzyskania jak najwyższych wyników rankingowych.

Zaznajomienie się z obszarem SEO pomaga w pracy nad ustalaniem technicznych parametrów stron WWW. Konieczna staje się wiedza dotycząca takich narzędzi, jak Screaming Frog czy SEMrush. Ich funkcjonalność w kontekście analizy fraz kluczowych czy linków to konieczność w dążeniu do uplasowania się witryny internetowej w czołówce wyszukiwań.

Marketing treści - support w pozycjonowaniu


Content marketing to kompleksowe podejście w kreowaniu i upowszechnianiu jakościowych treści, które tworzą koherentną całość w kompleksowych strategiach działania. Wszystko w celu przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów i wywołania konkretnej reakcji. Przykładowymi rodzajami treści, które składają się na marketing treści, są newsy, wpisy blogowe, infografiki oraz nagrania audiowizualne

Collabo warte poznania


Tworzone wcześniej teksty podlegały sztywnym regułom działania - trzymano się kurczowo konkretnych, nawet sztucznie brzmiącym fraz. Uległo to zmianie w wyniku aktualizacji algorytmów, takich jak Google Panda czy Google Pingwin. Wyszukiwarki coraz większą uwagę przywiązują do kreatywnego contentu, który dodatkowo jest uzupełniony o tematycznie dopasowane frazy kluczowe.

W realizacji założonych zamiarów przydatna jest nie tylko unikalna treść, lecz także pozycjonowanie. To właśnie wiedza o niej i jej praktyczne wdrożenie pozwala wyszukać konkretne hasła kluczowe, na bazie których udaje się ustalić, jakie aspekty interesują potencjalnych klientów. Podjęcie takiego collabo pomaga w wykreowaniu i wprowadzeniu w życie efektywnej strategii marketingowej.

Praktyka czyni mistrza


Poznałeś już wartość dwóch zagadnień marketingowych, teraz pora, aby przekuć teorię w praktykę. Pierwszym etapem, który Cię czeka, jest zrozumienie potrzeb grupy docelowej, następnie dobór słów kluczowych, stworzenie jakościowego contentu, a na samym końcu aktualizacja wykreowanych komunikatów.

Jak zdążyłeś zauważyć, pozycjonowanie to wymagający proces, jednak w połączeniu z kreatywnymi tekstami wzrasta prawdopodobieństwo uplasowania się w TOP10 na liście wyszukiwań. Jeżeli masz lekkie pióro, a SEO, frazy kluczowe czy research nie sprawiają Ci większych trudności, możesz podjąć się samodzielnego procesu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Wszystko zależy od Ciebie i wiedzy, którą dysponujesz. Pamiętaj o tym, że na rynku istnieje wiele firm zaangażowanych w zdobywanie wiodącej pozycji dla stron w rankingu Google. Jedną z nich jest Grupa iCEA. Wybierz mądrze i rozpocznij pozycjonowanie już dziś!

Materiał promocyjny

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
@Vieja 10.09.2022 17:26
Vieja twój poziom wypowiedzi to jest dziecka z piaskownicy skrzywdzonego tym, że inne dziecko wzięło od niego swoje wiaderko i łopatkę.

Vieja 03.09.2022 00:27
Typowe dla pisorg bełkotanie o krzywdach. Jak wasz Jar Bezwzwodu krzywdzony od piaskownicy.

Rob 31.08.2022 12:50
To tylko reklama na pokaz, jak eurowizja, gdzie ukraińcy pokazali jak kochają polakow, smutne ale prawdziwe?

Oczywiście! 30.08.2022 15:12
Powiem więcej - należy koniecznie pójść jeszcze dalej i zacząć rozliczać jaskiniowców, bo jeden drugiego pizgnął tak mocno w łeb, że "nirvanie" aż do teraz w DNA pozostała ponadpokoleniowa chęć zemsty.

Obserwator 30.08.2022 13:04
Nic dziwnego. W powiecie jest bardzo dużo potomków ukrainców po Akcji Wisła.

:) 30.08.2022 12:55
OUN Bandery. Literówka Rysiu :)

:) 30.08.2022 12:54
Oficjalna wersja Ukrainy i OUP Bandery. Pytanie do ciebie Rysiu, jakie państwo i w jakim celu zaczęło "uświadamianie" odrębności części "rusinów" w XIX wieku ? Odrób lekcję.

:) 30.08.2022 12:49
Kaplih pochwal się swoim wykształceniem, pochodzeniem dziadków i pradziadków włącznie z ich wykształceniem. W tej materii to nie ma znaczenia. Wypowiadasz się o czymś nie mając o tym pojęcia, typowe dla POKO.

Dobromir z Koźla 30.08.2022 12:27
To nie będzie partnerstwo tylko żerowanie na naszej gminie.To tak jakby ktoś zamożny zaprzyjaźnił z lumpem spod Kauflandu.Kto to wymyślił,czy pan Masełko? Jakież to pokrewieństwo nas łączy z Ukraińcami,może jeden przykład? Dlaczego podejmuje się takie poważne kroki bez konsultacji z mieszkańcami? A może tak szukać partnerskich miast w Czechach,na Litwie,w Niemczech,czyli normalnych krajach.

Rychu, taki lepszy Ryszard 29.08.2022 20:58
Rzeź była odreagowaniem za setki lat sprawiedliwej polskiej władzy. Coś na podobieństwo miłości Polaków do Niemców. No ale Polska to naród wybrany i zewsząd uciskany, a uderz się Polsko w pierś, wyparcie błędów to najkrótsza droga...

Kaplih 29.08.2022 20:43
Wstyd mi, że takie kmiotki, niepotrafiące napisać kilku słów po polsku. bez błędów, pouczają ludzi wykształconych. Wyciągają tematy z czerwonych pasków tvpinfo.

Do dymisji 29.08.2022 14:15
Ciekawe na czym będzie polegała ta wspułprac bo nic tam nie pisze . A jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. To ilu ich jeszcze przybędzie. Polskie dzieci wyrzucając z internatu bu ukraińskie przyjąć taka jest prawda.

Nirvana 29.08.2022 14:14
Panie Masełko,aby tworzyć nową historię trzeba rozliczyć dawną bolesną (dla mnie)historię rzeżi Wołyńskiej !

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama