Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 19:59
Reklama
Reklama
Reklama

ZAKSA ma nowego środkowego. Do zespołu dołączył reprezentant Holandii Twan Wiltenburg

ZAKSA ma nowego środkowego. Do zespołu dołączył reprezentant Holandii Twan Wiltenburg


Kolejnym, po Dmytro Pashytshyym i Przemysławie Stępniu, nowym zawodnikiem w szeregach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie reprezentant Holandii – Twan Wiltenburg.
Twan Wiltenburg siatkarską karierę rozpoczynał w Holandii, broniąc kolejno barw Talentteam Papendal (2014-2016) oraz Active Living Orion (2016-2019), następnie przenosząc się do ligi belgijskiej. W znanym nam z rywalizacji w siatkarskiej Lidze Mistrzów Lindemans Aalst Twan Wildnburg spędził dwa sezony (2019/2020 oraz 2020/2021), następnie przenosząc się do ligowego rywala – Tectum Achel (2021/2022). Ostatni sezon reprezentant Holandii spędził we włoskiej Serie A w klubie Top Volley Cisterna (2021/2022). Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie więc pierwszym plusligowym klubem w siatkarskiej karierze Holendra.

Jak podkreślił nowy środkowy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wyzwania jakie stawia przed każdym zawodnikiem gra w takim klubie jak ZAKSA mogą być jedynie dodatkową motywacją. – Prawdę mówiąc propozycja z ZAKSY była dla mnie miłą niespodzianką. To ten rodzaj ofert, nad którymi nie zastanawiasz się zbyt długo, kiedy chce cię taki klub jak ZAKSA – odpowiedź zawsze brzmi tak. To niezwykłe wyróżnienie być częścią takiej drużyny. Przyznam jednak, że podpytywałem trochę o klub.  W Belgii grałem z Adrianem Staszewskim, zadzwoniłem więc do niego kilka dni temu i usłyszałem same dobre słowa na temat ZAKSY, również w odniesieniu do atmosfery w drużynie. Podczas turnieju finałowego Ligi Narodów miałem też okazję spotkać kilku kolegów z drużyny i zrobili na mnie dobre wrażenie. A już za kilka tygodni będę miał szansę przekonać się jak to będzie naprawdę – dodał reprezentant Holandii, który do drużyny dołączy po rozgrywanych w Polsce i na Słowenii mistrzostwach świata.

Dla Twana Wiltenburga gra w Kędzierzynie-Koźlu jest również szansą na zdobycie cennego doświadczenia, 25-letni zawodnik deklaruje przy tym chęć walki o najwyższe cele. – Będę jednym z „młodszych" środkowych w drużynie, mam więc nadzieję nauczyć się jak najwięcej zarówno od moich kolegów z zespołu, jak i trenera i całego sztabu szkoleniowego. Możliwość gry w takim klubie jest dla mnie ogromną motywacją, po raz drugi w swojej karierze będę miał szansę grać w Lidze Mistrzów, a szansa gry u boku i przeciwko najlepszym zawodnikom na świecie jest dodatkowym atutem. Nie mogę się doczekać początku rozgrywek – podkreślił Twam Wiltenburg.

Źródło: Zaksa.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Beznika 12.08.2022 06:21
Nic nie warte te służby, zostawcie badanie Odry Niemcom. Rtęć wyszła z KK. Mam nadzieję, że ze względu na skalę przestępstwa polecą głowy.

Teoria Darwina 11.08.2022 21:44
Pod korytem Odry jest system podziemnych jaskin, I pradawne stworzenia puszczaja baki ,szkodliwe dla ryb w rzece

Karolina 11.08.2022 13:13
Zatrucie nastąpiło miesiąc temu,w K-K już wtedy zauważono duże ilości martwych ryb.A we wszystkich mediach podaje się że to nastąpiło 10 dni temu.Tak że ktoś truje od paru tygodni,powiedzcie premierowi bo ma błedne dane. Ogólnie to swietny przykład jak działają slużby monitorujące czystość Odry i innych rzek.Czyli,ha,h,ha,ha. A może stworzyć jeszcze kilkanaście tysięcy miejsc pracy w nowych slużbach monitorujących te obecne służby?

Zgred 11.08.2022 12:18
U nas ryby zdychają ze starości

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ