Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:28
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reprezentacja Polski przystępuje do walki o przepustkę do Rio. Gracze ZAKSY w składzie

Reprezentacja Polski przystępuje do walki o przepustkę do Rio. Gracze ZAKSY w składzie
Nad ranem rozpoczął się turniej Pucharu Świata, którego gospodarzem jest Japonia. Wśród dwunastu ekip, które rywalizują o wywalczenie prawa do gry w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich są też Polacy. W składzie Biało-Czerwonych nie mogło zabraknąć reprezentantów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dla podopiecznych Stephane’a Antigi Puchar Świata jest najważniejszą imprezą tego sezonu. Zajęcie miejsca w pierwszej dwójce rozgrywek oznacza automatyczną kwalifikację do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. O te powalczy dwanaście drużyn, które w ciągu 15 turniejowych dni zmierzą się w systemie każdy z każdym. Rywalizacja w Japonii będzie więc prawdziwym siatkarskim maratonem, który rozpoczyna się już we wtorek.

W składzie reprezentacji Polski znajduje się trójka zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. O ile grający na pozycji libero Paweł Zatorski jest pewniakiem w kadrze Antigi, to przyjmujący Rafał Buszek i atakujący Dawid Konarski będą raczej zmiennikami podczas turnieju. Z racji ogromnego natężenia spotkań, z pewnością będzie jednak okazja do obejrzenia w akcji nowych nabytków ZAKSY.

Kędzierzyńskim akcentem w drużynie narodowej są też członkowie sztabu szkoleniowego reprezentacji: statystyk Oskar Kaczmarczyk oraz fizjoterapeuta Paweł Brandt.

Choć w turnieju weźmie udział 12 zespołów, to wśród faworytów do wywalczenia miejsc premiowanych awansem do Rio wyróżnić należy pięć ekip. Oprócz naszej reprezentacji będą to Amerykanie, Rosjanie, Włosi i Irańczycy. Na inaugurację turnieju Biało-Czerwoni mierzyć się będą z Tunezyjczykami. Prawdziwe emocje przyjdą drugiego dnia rozgrywek, kiedy rywalem Polaków będą Rosjanie.

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ