Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:51
Reklama
Reklama
Reklama

Opóźnia się oddanie do użytku biletomatów. MZK testuje oprogramowanie

Opóźnia się oddanie do użytku biletomatów. MZK testuje oprogramowanie
Pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu muszą uzbroić się w cierpliwość. Przedłuża się okres oczekiwania na uruchomienie trzech biletomatów, które spółka zakupiła jeszcze wiosną. Planowo urządzenia miały zostać oddane do użytku na początku września.

Urządzenia kosztowały 350 tysięcy złotych. Biletomaty od lat z powodzeniem działają w większych miastach. W Kędzierzynie-Koźlu jest to nowość, która może znacząco usprawnić działanie miejskiego przewoźnika. W godzinach największego natężenia ruchu zakup biletów u kierowcy może powodować opóźnienia w kursowaniu autobusów.

Biletomaty pojawiły się w naszym mieście już pod koniec maja. Planowo miały zostać oddane do użytku wraz z początkiem września, ale dziś wiadomo już, że miejski przewoźnik odnotuje kilkutygodniowe opóźnienie. Spowodowane jest ono koniecznością spersonalizowania urządzeń na potrzeby MZK.

- Aktualnie trwają prace nad interfejsem naszych urządzeń oraz ich funkcjonalnością. Nie byliśmy zadowoleni z oprogramowania, które otrzymaliśmy, pracujemy nad jego ulepszeniem – wyjaśnia Joanna Koziarska-Kiziak, prezes MZK Kędzierzyn-Koźle.

Kiedy doczekamy się oddania biletomatów do użytku? Prawdopodobnie nastąpi to w ciągu kilku tygodni. Zanim urządzenia zostaną uruchomione, MZK będzie musiało przeszkolić pracowników do ich obsługi, a także zapewnić konwojentów, którzy będą pobierali pieniądze z biletomatów. Dziś wiadomo natomiast, że w urządzeniach będzie można kupić bilety nie tylko za gotówkę, ale również płacąc kartą bankową. Jak na razie MZK nie planuje wprowadzenia możliwości płatności przy pomocy telefonu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
jadwiga 05.09.2015 13:42
To co nie wiedzieli co kupili? Bubla, brakoróbstwo? Może autobusy też będą przerabiać

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ