Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 19:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trzeba mieć zdrowie, żeby dodzwonić się do przychodni specjalistycznej przy ulicy Harcerskiej

Pacjenci się skarżą, że dodzwonienie się do przychodni specjalistycznej prowadzonej przez SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu graniczy z cudem.

Z tej placówki ze względu na jej charakter korzystają mieszkańcy całego miasta i powiatu. Nie każdy ma czas i możliwości, aby fatygować się na miejsce na przykład w celu rejestracji lub po prostu po informację o długości kolejek do poszczególnych specjalistów. Kontakt telefoniczny wydaje się tu najprostszym rozwiązaniem, gdyby nie pewien szkopuł – w rejestracji nikt nie odbiera. A przynajmniej taka sytuacja przydarzyła się naszej czytelniczce.

– Ręce opadają. Nie ma szans dodzwonić się do rejestracji. Niestety, trzeba nieraz wsiąść do autobusu i dojechać, żeby się zarejestrować, a bilety kosztują – skarży się pani Bożena. – Jak się paniom zwróci uwagę, to patrząc wilkiem, odpowiadają, że słuchawka źle odłożona. Codziennie i przez cały dzień źle odłożona? – pyta pani Bożena.

Postanowiliśmy wczuć się w rolę pacjenta i około południa w środku tygodnia zadzwonić do przychodni. Rzeczywiście, mimo wielu sygnałów nikt nie podniósł słuchawki. Zatelefonowaliśmy więc do dyrektora SP ZOZ Marka Staszewskiego.

– Docierają do mnie sygnały o trudnościach z dodzwonieniem się do przychodni, ale proszę mi wierzyć, to nie wynika z tego, że telefonu ktoś celowo nie odbiera. Po prostu, jeśli do rejestracji stoi kolejka, to te osoby muszą być obsłużone w pierwszej kolejności. Jeśli pracownicy zaczęliby odbierać telefony, z pewnością posypałyby się na nich gromy. Musielibyśmy zatrudnić osobę, która zajmowałaby się wyłącznie rejestracją telefoniczną. Prosimy więc pacjentów o wyrozumiałość – zaleca dyr. Marek Staszewski.

Artykuł ukazał się w Tygodniku Kędzierzyńsko-Kozielskim Dobra Gazeta - nr 19.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bbx 15.06.2021 11:36
A na cholere wam jakieś przychodnie. Ważne że składki płacicie.

też pacjent 15.06.2021 11:10
Drogi Pacjencie chyba piszesz o innej przychodni, która mieści się w tym samym budynku. Artykuł dotyczy przychodni specjalistycznej przy SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu A Ty chyba masz na myśli tę przychodnię: Grupowa Praktyka Lekarza Rodzinnego "HARCERSKA" s.c. G.Rogowska, A.Mierzwicka-Talma, M.Rutkowska, G.Kostek

Pacjent 14.06.2021 09:16
Boże zróbcie w końcu porządek w tej przychodni, nie może tak być że z bardzo chorym dzieckiem nie mogę się dostać do lekarza bo tam celowo od zawsze telefon leży odłożony żeby się nie dodzwonić!!!! Od 7 rano co minutę próbuje się dodzwonić i jak zawsze nic. Jak pójdę osobiście to księżniczki każą dzwonić do rejestracji... Mać

jadwiga 01.09.2015 18:05
To zatrudnij pan panie Staszewski jedną osobę więcej, np na pół etatu. Pieniędzy na pensje jest dość - patrz zarobki lekarzy. Płacimy składki i to wcale nie takie małe.

Anna 01.09.2015 13:51
Może jak się podchodzi z miną jak kot sra...cy na pustyni to tym paniom nie chce się z taką osobą gadać. Nikt nikogo nie zmusza do uczęszczania do przychodni na Harcerskiej jak tam taka "komuna". Jak czytam wasze komentarze to dla mnie to jest żenada, jak nie mogę się dodzwonić to próbuje do skutku. Mi jak dlugo uczęszczam do tej przychodni a jest to dobrych 20lat nie zdarzyło się, żebym była źle obsłużona,czy żeby panie były dla mnie niemiłe. Może kwestia tego, że ja nie jestem niemiła i szanuję ich pracę. Czemu nic dobrego się nie pisze tylko same pretensje i żale? Ludzie trochę więcej pogody a inni też będą inaczej na was patrzeć i będa milsi.

Kasia 31.08.2015 21:17
Dokładnie. Już tam się nawet nie zbliżam.... Jak widzę te wiecznie niezadowolone i nieuprzejme baby a'la komuna na rejestracji !

Andrzej 31.08.2015 12:25
Tam nawet jak się przyjdzie to jest tragedia.Siedza kwoki i omawiają wczorajszy dzień a człowiek stoi i nikogo to nie interesuje. Poprzednia epoka. Żenada i wstyd. Tam jedna osoba do kolejki i jedna do telefo3nu dały by radę.Jak widzę minę tych pan jak cos chce to czuje jaka krzywdę im robię.

jadwiga 31.08.2015 12:05
I tak jest od co najmniej 27 lat, od kiedy byłam zmuszona rejestrować się na Harcerską. A źle odłożona słuchawka, to słuchawka odłożona na biurko/blat. Z moich doświadczeń: szybciej dojść do rejestracji, niż zarejestrować się telefonicznie. A właściwie, dlaczego nie zatrudnić osoby, która zajmowałąby się wyłącznie rejestracją telefoniczną. Niejedna bezrobotna wzięłaby taką pracę z wielką radością.

S. 31.08.2015 11:28
Wkońcu ktoś o tym napisał ! Do dziecięcej rejestracji też nie ma szans sie dodzwonic , graniczy to z cudem !

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ