Dziś w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Damrota 32 w Kędzierzynie-Koźlu odbył się wyjątkowy wernisaż pod nazwą „Kosmiczne Energie”. To efekt współpracy Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” oraz biblioteki, która udostępniła swoją przestrzeń na prezentację twórczości uczestników placówki.
Grudniowe spotkania mają swój urok! Zwłaszcza gdy łączą ludzi, wspomnienia i dobrą atmosferę. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek” zasiedli wspólnie do wigilijnego stołu, by podsumować rok, złożyć sobie życzenia i spędzić razem czas.
Środowiskowy Dom Samopomocy „Promyczek” w Kędzierzynie-Koźlu zamienił się na kilka godzin w prawdziwe laboratorium pełne dymiących probówek, parujących dzbanków i kolorowych mikstur. Wszystko za sprawą wyjątkowych warsztatów lodów rzemieślniczych, które poprowadziła Manufaktura Rybnicka.