piątek, 26 czerwca 2026 23:42
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Powiat i region

32-latek pędził 145 km/h przez DK40. Mandat, punkty i trzy miesiące bez prawa jazdy
32-latek pędził 145 km/h przez DK40. Mandat, punkty i trzy miesiące bez prawa jazdy
Policja przypomina, że wraz z początkiem marca 2026 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zatrzymania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h również poza obszarem zabudowanym, nie każdy jednak o tym pamięta. Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali do kontroli 32-letniego mężczyznę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h poza obszarem zabudowanym. Zbyt mocne dociśnięcie gazu zakończyło się dla mężczyzny utratą prawa jazdy. Apelujemy o rozsądek na drodze i stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości! 16.06.2026 09:28    1
Burzliwa sesja o przyszłości oddziału pulmonologii. Radni pytali o kulisy decyzji, starosta odpierał zarzuty
Burzliwa sesja o przyszłości oddziału pulmonologii. Radni pytali o kulisy decyzji, starosta odpierał zarzuty
Likwidacja oddziału pulmonologicznego w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu wywołała gorącą dyskusję podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w poniedziałek. Radni domagali się odpowiedzi na pytania o kulisy decyzji, terminy składania wypowiedzeń przez lekarzy oraz moment, w którym personel miał dowiedzieć się o planowanych zmianach. Starosta i dyrekcja szpitala przekonywali, że zamknięcie oddziału było wymuszone sytuacją kadrową, a nie względami finansowymi. 16.06.2026 09:28    2
Uczeń „Kopernika” wśród najlepszych młodych ekologów w Polsce. Wojciech Toczek został finalistą prestiżowej olimpiady
Uczeń „Kopernika” wśród najlepszych młodych ekologów w Polsce. Wojciech Toczek został finalistą prestiżowej olimpiady
Duży sukces odnieśli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Wojciech Toczek zdobył tytuł finalisty XLI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, jednej z najbardziej wymagających olimpiad przedmiotowych w Polsce. 15.06.2026 20:20    1
Od wtorku zamknięcie drogi Cisek-Zakrzów. Kierowców czekają objazdy. Rusza przebudowa
Od wtorku zamknięcie drogi Cisek-Zakrzów. Kierowców czekają objazdy. Rusza przebudowa
Od wtorku, 16 czerwca, kierowcy muszą przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu na terenie gminy Cisek. W związku z realizacją inwestycji pn. „Przebudowa Drogi Powiatowej nr 1422 O Zakrzów-Cisek” wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu obejmująca całkowite zamknięcie jednego z odcinków trasy. 15.06.2026 14:19    3
Zignorowała znak „STOP”. Zdarzenie drogowe dwóch osobówek na skrzyżowaniu DK 38 w rejonie Ucieszkowa
Zignorowała znak „STOP”. Zdarzenie drogowe dwóch osobówek na skrzyżowaniu DK 38 w rejonie Ucieszkowa
Do zdarzenia drogowego doszło w niedzielę, 14 czerwca, przed godziną 13 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 38 z drogą wojewódzką nr 417. 14.06.2026 14:59    4
Posłowie i samorządowcy ruszyli Magistralą Podsudecką. Zamiast pociągu - autobus zastępczy
Posłowie i samorządowcy ruszyli Magistralą Podsudecką. Zamiast pociągu - autobus zastępczy
Na dworcu kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu odbył się briefing prasowy poświęcony przyszłości Magistrali Podsudeckiej i linii kolejowej nr 137. Inicjatorem wydarzenia był poseł Paweł Masełko, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. Magistrali Podsudeckiej, który wraz z samorządowcami postanowił osobiście sprawdzić stan infrastruktury oraz warunki podróżowania na trasie łączącej Kędzierzyn-Koźle z Legnicą. 12.06.2026 10:05    10    2
Bezpieczny Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski. Policja prowadzi wzmożone kontrole na drogach
Bezpieczny Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski. Policja prowadzi wzmożone kontrole na drogach
Na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego trwają dziś wzmożone działania policyjne pod nazwą „Bezpieczny Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski”. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą kontrole mające na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. 11.06.2026 12:00    5    1
Alarm Sanepidu. W kilku miejscowościach gminy Pawłowiczki woda niezdatna do picia
Alarm Sanepidu. W kilku miejscowościach gminy Pawłowiczki woda niezdatna do picia
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kędzierzynie-Koźlu wydał dwa komunikaty dotyczące jakości wody dostarczanej przez wodociągi na terenie regionu. W jednym przypadku stwierdzono całkowity brak przydatności wody do spożycia, natomiast w drugim mieszkańcy mogą korzystać z wody wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu. 11.06.2026 11:30
Ratowników jeszcze nie ma, a chętnych do kąpieli nie brakuje. Sezon na Dębowej startuje 20 czerwca
Ratowników jeszcze nie ma, a chętnych do kąpieli nie brakuje. Sezon na Dębowej startuje 20 czerwca
Choć obecnie pogoda nie rozpieszcza, a deszcz i niższe temperatury skutecznie ograniczają wypoczynek na świeżym powietrzu, jeszcze w ubiegły weekend nad zbiornikiem Dębowa można było spotkać wielu mieszkańców korzystających ze słonecznej aury. 10.06.2026 10:21
Nowi strażacy złożyli ślubowanie w Kędzierzynie-Koźlu. Na koniec był tradycyjny chrzest bojowy
Mamy nowych strażaków
Nowi strażacy złożyli ślubowanie w Kędzierzynie-Koźlu. Na koniec był tradycyjny chrzest bojowy
Trzech nowych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas uroczystości w komendzie złożyli ślubowanie, a już niebawem rozpoczną szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do służby w podziale bojowym. 09.06.2026 20:37    1
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet