czwartek, 25 czerwca 2026 05:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle

Już jutro prognozowane załamanie pogody. Do mieszkańców powiatu został wysłany alert RCB
Już jutro prognozowane załamanie pogody. Do mieszkańców powiatu został wysłany alert RCB
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował komunikat dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Jutro prognozowane są intensywne opady deszczu, którym miejscami mogą towarzyszyć burze i grad. 04.08.2023 17:58    4
Nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Ktoś rozpalił i pozostawił duże ognisko w lesie
Nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Ktoś rozpalił i pozostawił duże ognisko w lesie
Do powstania niekontrolowanego ognia wystarczy niedogaszone ognisko lub niedopałek papierosa. Tym razem ktoś poszedł krok za daleko. 04.08.2023 17:42    7    2
W ramach półkolonii w mieście dzieci z Kędzierzyna-Koźla odwiedziły komendę powiatową policji. ZDJĘCIA
W ramach półkolonii w mieście dzieci z Kędzierzyna-Koźla odwiedziły komendę powiatową policji. ZDJĘCIA
Wakacyjne półkolonie to ciekawa forma na spędzenie czasu wolnego przez nasze pociechy. Jest to również okazja by przekazać dzieciom wskazówki dotyczące bezpiecznego wypoczynku w trakcie wakacji. Dlatego w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - Bezpieczne Wakacje 2023" kędzierzyńscy policjanci po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniach z najmłodszymi z naszego powiatu. 04.08.2023 16:12    2    1
Rozdajemy urodzinowe zaproszenia do Kebab INN z Kędzierzyna-Koźla. Są z nami już 3 lata!
Rozdajemy urodzinowe zaproszenia do Kebab INN z Kędzierzyna-Koźla. Są z nami już 3 lata!
Kebab INN posiada w Kędzierzynie-Koźlu dwa punkty. Jeden znajduje się w centrum miasta przy ul. Wojska Polskiego 7, drugi znajdziecie w Koźlu przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 4A, a w połowie sierpnia planowane jest otwarcie nowego lokalu przy ul. Kozielskiej 27a. 04.08.2023 12:34    1
Niecodzienni goście na Pogorzelcu. Owce kameruńskie uciekły z hodowli i spacerowały po osiedlu
Niecodzienni goście na Pogorzelcu. Owce kameruńskie uciekły z hodowli i spacerowały po osiedlu
Niecodzienna sytuacja na Pogorzelcu. Wczoraj w rejonie ulicy Wierzbowej można było zobaczyć spacerującą samopas owcę kameruńską. 04.08.2023 11:18    4
Nie każdy papier to papier? Oto co wrzucamy, a czego nie wrzucamy do niebieskiego pojemnika
Nie każdy papier to papier? Oto co wrzucamy, a czego nie wrzucamy do niebieskiego pojemnika
Segregacja papieru wydaje się być stosunkowo łatwa, a jednak wciąż wielokrotnie popełniamy szereg błędów w tej kwestii. Jak uniknąć pomyłek segregując papier w swoim gospodarstwie domowym? Jakich produktów nie wrzucać do niebieskiego pojemnika lub worka? 04.08.2023 09:27    44    2
Co unosi się na tafli wody Kanału Gliwickiego? Wody Polskie odpowiadają
Co unosi się na tafli wody Kanału Gliwickiego? Wody Polskie odpowiadają
Od kilku tygodni Kanał Gliwicki mocno się zazielenił. Ten dość niecodzienny obraz bardzo zaniepokoił mieszkańców naszego miasta, którzy zasypali nas pytaniami. Skontaktowaliśmy się z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, aby wyjaśnić, co to za zjawisko i czy jest niebezpieczne dla żyjących w wodzie stworzeń. 03.08.2023 18:43    11
"Niebieski mostek" wygląda coraz gorzej. Uszkodzone deski, a nawet wystający gwóźdź. Potrzebna naprawa
"Niebieski mostek" wygląda coraz gorzej. Uszkodzone deski, a nawet wystający gwóźdź. Potrzebna naprawa
Bez wątpienia przejazd "niebieskim mostkiem" łączącym Pogorzelec z ogródkami działkowymi "Energetyk" i dalej z Żabieńcem w ostatnim czasie nie należy do najbezpieczniejszych. Odstający kilkucentymetrowy gwóźdź, uszkodzone, poluzowane i spróchniałe deski. Mieszkańcy miasta alarmują, a urząd zapewnia, że niezwłocznie zajmie się tematem. 03.08.2023 16:22    2
Właściciele nieruchomości mają obowiązek wpisać się do CEEB. Straż miejska wyznaczona do prowadzenia kontroli
Właściciele nieruchomości mają obowiązek wpisać się do CEEB. Straż miejska wyznaczona do prowadzenia kontroli
Zarządcy i właściciele nieruchomości od 1 lipca 2021 roku mają obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Termin ten już dawno upłynął. Za niedopełnienie obowiązku grożą kary, które miała egzekwować straż miejska. Jak sytuacja wygląda w naszej gminie? Czy zapominalscy mogą jeszcze złożyć deklaracje? Czy straż miejska będzie nakładać kary? Koniecznie przeczytajcie! 03.08.2023 11:20    9
Wielkie doświetlanie przejść dla pieszych w Kędzierzynie-Koźlu. Dodatkowe lampy pojawią się aż w 21 punktach
Wielkie doświetlanie przejść dla pieszych w Kędzierzynie-Koźlu. Dodatkowe lampy pojawią się aż w 21 punktach
Z myślą o pieszych w naszym mieście powstają kolejne bezpieczne przejścia. Do końca roku dodatkowymi latarniami doświetlone zostanie ponad 20 „zebr” w całym Kędzierzynie-Koźlu. Prace już trwają i z każdym tygodniem gotowe będą następne lokalizacje. 03.08.2023 10:38    1
Komentarze
Autor komentarza: Mila Treść komentarza: Brawo Inga. Gratulacje. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 19:16 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: tw Treść komentarza: kiełbasa wyborcza? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 17:28 Źródło komentarza: Darmowe kiełbasy i grochówka, pokazy montażu oraz prezentacje produktów. Castorama zaprasza na grillowy piknik z fachowcami Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Od Batyra niczego bym nie przyjał. Nie podałabym mu ręki by mnie z zegarka czy obraczki nie okradł... Aż tak go nie szanuję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:46 Źródło komentarza: Ogromny sukces rolników z Kędzierzyna-Koźla. Nasze gospodarstwo na podium krajowej AgroLigi 2025 Autor komentarza: Leopard Treść komentarza: Kierowca znakomity, nie wiem co zawiniło, nie raz miałem okazję sam się przekonać o jego umiejętnościach za kierownicą. Tym razem niestety coś zawiniło :( Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:39 Źródło komentarza: Dachowanie audi na trasie Bierawa - Cisek. Jedna osoba trafiła do szpitala Autor komentarza: 55+ Treść komentarza: To basen nie jest otwarty od 1 czerwca ? Pamiętam, że lat temu 50-40-30, baseny w Kłodnicy/Blachowni/Azoty, bywały otwarte już w końcówce maja, oczywiście, jeśli były już upały. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:30 Źródło komentarza: MOSiR przyspiesza otwarcie basenu zewnętrznego. Wodne oKKo będzie dostępne od piątku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super !!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:46 Źródło komentarza: Nowa atrakcja nad Kanałem Gliwickim. Neonowe rowery rozbłysły po zmroku