czwartek, 25 czerwca 2026 00:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle

Na placu zabaw ktoś polał trawę żrącą substancją. Na trawniku wypalone ogromne plamy
Na placu zabaw ktoś polał trawę żrącą substancją. Na trawniku wypalone ogromne plamy
Na trawniku na placu zabaw na osiedlu Kuźniczka kilka dni temu pojawiły się wypalone ogromne plamy. Wiele wskazuje na to, że ktoś wylał w tych miejscach substancję żrącą. Mieszkańcy osiedla zastanawiają się, kto i po co to zrobił. 03.09.2023 11:45    4
Pan Sławomir znalazł w swoim ogrodzie dziesięć węży. "Niech sobie żyją, polują na jaszczurki"
Pan Sławomir znalazł w swoim ogrodzie dziesięć węży. "Niech sobie żyją, polują na jaszczurki"
Pan Sławomir Wilkowski, mieszkaniec Kłodnicy, przesłał nam zdjęcia mieszkańców swojego przydomowego ogrodu. Wiele osób na wieść o takich "współlokatorach" zareagowałoby z trwogą, w rzeczywistości to jednak zupełnie nieszkodliwy gatunek, a wręcz pożyteczny. 02.09.2023 13:51    12    5
Opole wyłączyło fontanny i kurtyny wodne w związku z rozprzestrzenianiem się Legionelli. Czy w Kędzierzynie-Koźlu będzie podobnie?
Opole wyłączyło fontanny i kurtyny wodne w związku z rozprzestrzenianiem się Legionelli. Czy w Kędzierzynie-Koźlu będzie podobnie?
Opole wdraża działania prewencyjnie w związku z rozprzestrzenianie się legionellozy. Chorobą można się zarazić wdychając skażone kropelki wody, dlatego właśnie miasto zdecydowało się na zamknięcie wszystkich fontann i kurtyn wodnych. Sprawdziliśmy czy w naszym mieście będą również prowadzone jakiekolwiek działania prewencyjne. 02.09.2023 12:44    8
Służby terenowe Wód Polskich w Gliwicach podjęły interwencję w związku z pojawieniem się zapienienia na rzece Odrze
Służby terenowe Wód Polskich w Gliwicach podjęły interwencję w związku z pojawieniem się zapienienia na rzece Odrze
W piątek 1 września służby terenowe Wód Polskich w Gliwicach podjęły interwencję w czasie patrolu kontrolnego, w związku z pojawieniem się zapienienia na rzece Odrze w Kędzierzynie-Koźlu w okolicach dolnego awanportu Zabytkowej Śluzy Koźle oraz nowego jazu. 01.09.2023 19:35    1
Upamiętnili walczących i ofiary. Dziś 84. rocznica wybuchu II wojny światowej
Upamiętnili walczących i ofiary. Dziś 84. rocznica wybuchu II wojny światowej
Przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, służb mundurowych, kombatanci i członkowie organizacji społecznych, a także zwykli mieszkańcy miasta uczestniczyli dziś w uroczystościach upamiętniających 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. 01.09.2023 13:11    1    3
Rusza program "Otwarte drzwi". Będą spotkania rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży w kryzysach psychicznych
Rusza program "Otwarte drzwi". Będą spotkania rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży w kryzysach psychicznych
Fundacja Park przy współpracy z certyfikowanymi terapeutami uruchamia program „Otwarte drzwi” polegający na organizacji spotkań grupy wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży w kryzysach psychicznych. 01.09.2023 11:06
Mieszkańcy wieżowca w Śródmieściu widzieli zadymienie. Na miejscu straż pożarna i policja
Mieszkańcy wieżowca w Śródmieściu widzieli zadymienie. Na miejscu straż pożarna i policja
W czwartek przed godziną 22 operator numeru odebrał zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców. Na miejsce skierowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz patrol policji. 01.09.2023 10:47
Nocna akcja straży pożarnej w Śródmieściu. Ogień pojawił się w ruinach budynku byłej spółdzielni Braille'a
Nocna akcja straży pożarnej w Śródmieściu. Ogień pojawił się w ruinach budynku byłej spółdzielni Braille'a
Kolejny raz doszło do zaprószenia ognia w pustostanie przy ulicy Pułaskiego. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej i policja. 01.09.2023 07:33
Burze spowodowały szkody w lasach. Leśnicy apelują o ostrożność
Burze spowodowały szkody w lasach. Leśnicy apelują o ostrożność
Burze, które w ostatnich dniach przeszły nad Opolszczyzną, spowodowały lokalne szkody w drzewostanach. Leśnicy nie zamykają lasów, jednak apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów. 31.08.2023 18:54
Knedle, gulasz, kacze udo, smażony ser i lana kofola. Ceska hospoda u Czechofila już otwarta!
Knedle, gulasz, kacze udo, smażony ser i lana kofola. Ceska hospoda u Czechofila już otwarta!
W ubiegłym tygodniu w Kędzierzynie-Koźlu została otwarta czeska restauracja. Prowadzi ją pochodzący z naszego miasta Jacek Szaraniec, który opowie o tym, co dobrego można zjeść w czeskiej gospodzie. 31.08.2023 12:25    16    4
Komentarze
Autor komentarza: Mila Treść komentarza: Brawo Inga. Gratulacje. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 19:16 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: tw Treść komentarza: kiełbasa wyborcza? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 17:28 Źródło komentarza: Darmowe kiełbasy i grochówka, pokazy montażu oraz prezentacje produktów. Castorama zaprasza na grillowy piknik z fachowcami Autor komentarza: mądry i oczytany Treść komentarza: Od Batyra niczego bym nie przyjał. Nie podałabym mu ręki by mnie z zegarka czy obraczki nie okradł... Aż tak go nie szanuję. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:46 Źródło komentarza: Ogromny sukces rolników z Kędzierzyna-Koźla. Nasze gospodarstwo na podium krajowej AgroLigi 2025 Autor komentarza: Leopard Treść komentarza: Kierowca znakomity, nie wiem co zawiniło, nie raz miałem okazję sam się przekonać o jego umiejętnościach za kierownicą. Tym razem niestety coś zawiniło :( Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:39 Źródło komentarza: Dachowanie audi na trasie Bierawa - Cisek. Jedna osoba trafiła do szpitala Autor komentarza: 55+ Treść komentarza: To basen nie jest otwarty od 1 czerwca ? Pamiętam, że lat temu 50-40-30, baseny w Kłodnicy/Blachowni/Azoty, bywały otwarte już w końcówce maja, oczywiście, jeśli były już upały. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:30 Źródło komentarza: MOSiR przyspiesza otwarcie basenu zewnętrznego. Wodne oKKo będzie dostępne od piątku Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: Super !!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:46 Źródło komentarza: Nowa atrakcja nad Kanałem Gliwickim. Neonowe rowery rozbłysły po zmroku