wtorek, 23 czerwca 2026 18:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle

Młodzi ludzie opanowali tężnię solankową na Pogorzelcu. Starsi mieszkańcy twierdzą, że są przez nich przeganiani
Młodzi ludzie opanowali tężnię solankową na Pogorzelcu. Starsi mieszkańcy twierdzą, że są przez nich przeganiani
To miała być oaza spokoju dla każdego, kto chce pooddychać prozdrowotnym solnym aerozolem niczym znad morza. Rzeczywistość nie jest już tak różowa. Miejsce to jest okupowane przez młodzież, która przegania każdego, kto chce tam choć chwilę posiedzieć. Przeklinają, dewastują, śmiecą, puszczają głośno muzykę... "To miejsce strachu, nie relaksu" - mówią mieszkańcy. 09.04.2024 21:05    23    2
Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska podziękowała mieszkańcom za udział w wyborach i oddane głosy
Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska podziękowała mieszkańcom za udział w wyborach i oddane głosy
Sabina Nowosielska zwróciła się do mieszkańców, aby podziękować za udział w wyborach samorządowych i poprosiła o poparcie w drugiej turze, która odbędzie się 21 kwietnia. 09.04.2024 13:35    23    4
Prawie wszystkie latarnie uliczne w Kędzierzynie-Koźlu mają już oprawy z diodami LED. Łączne to prawie 7 tys. punktów
Prawie wszystkie latarnie uliczne w Kędzierzynie-Koźlu mają już oprawy z diodami LED. Łączne to prawie 7 tys. punktów
Kędzierzyn-Koźle rozbłysnął ledami. 99% latarni ulicznych lśni ekologicznymi i energooszczędnymi żarówkami. Łącznie jest to blisko 7 tysięcy punktów w całym mieście. Właśnie zakończył się drugi etap modernizacji infrastruktury oświetleniowej. Wysłużone sodowe oprawy zostały już zastąpione przez swoje nowoczesne odpowiedniki. 09.04.2024 11:46    6    1
Wynieśli z lasu kilkadziesiąt  wielkich worków pełnych śmieci. Mieszkańcy osiedla Kuźniczka zorganizowali akcję sprzątania
Wynieśli z lasu kilkadziesiąt wielkich worków pełnych śmieci. Mieszkańcy osiedla Kuźniczka zorganizowali akcję sprzątania
Buty, ubrania, opony, ogrom plastiku, szkło, opony samochodowe, a nawet hantle. Bez wątpienia było co sprzątać w lesie na osiedlu Kuźniczka. Mimo że mieszkańcy organizują akcje sprzątania co roku, niestety wciąż las tonie w odpadach. Jednak dzięki tym ludziom, natura choć na chwilę może odetchnąć z ulgą. 09.04.2024 10:35    6
Mandaty dla Roberta Węgrzyna, Brygidy Kolendy-Łabuś i Grzegorza Peczkisa. Wyniki wyborów do sejmiku województwa
Mandaty dla Roberta Węgrzyna, Brygidy Kolendy-Łabuś i Grzegorza Peczkisa. Wyniki wyborów do sejmiku województwa
Trójka kandydatów z Kędzierzyna-Koźla zasiądzie w sejmiku województwa opolskiego. Decyzją wyborców mandaty przypadły Robertowi Węgrzynowi i Brygidzie Kolendzie-Łabuś (oboje z listy koalicji obywatelskiej) oraz Grzegorzowi Peczkisowi z Prawa i Sprawiedliwości. W naszym okręgu obejmującym także powiat strzelecki mandaty uzyskali również Śląscy Samorządowcy - Roman Kolek i Edyta Gola. 08.04.2024 17:47    11    3
Na alei Lisa przewróciła się ciężarówka z drewnem. Ładunek spadł na jezdnię, chodnik i ścieżkę rowerową
Na alei Lisa przewróciła się ciężarówka z drewnem. Ładunek spadł na jezdnię, chodnik i ścieżkę rowerową
Zdarzenie drogowe na alei Lisa - odcinek od skrzyżowania z ulicą Krzywoustego do skrzyżowania z Wojska Polskiego. Na łuku przewróciła się ciężarówka przewożąca drewno. 08.04.2024 11:30    11
Komitet Sabiny Nowosielskiej i Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie wygrywa wybory do rady miasta
Komitet Sabiny Nowosielskiej i Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie wygrywa wybory do rady miasta
Po podliczeniu wszystkich głosów z obwodowych komisji wyborczych zdecydowanym zwycięzcą wyborów do rady miasta jest koalicyjny komitet Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska. W nowej radzie jego przedstawiciele będą mieli aż 15 reprezentantów. Po 4 mandaty przypadły w udziale kandydatom startującym z list komitetu Prawa i Sprawiedliwości oraz komitetu Niezależni z Markiem Piaseckim. 08.04.2024 09:18    21    6
Sabina Nowosielska zmierzy się z Markiem Piaseckim w drugiej turze wyborów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla
Sabina Nowosielska zmierzy się z Markiem Piaseckim w drugiej turze wyborów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla
AKTUALIZACJA: nieoficjalnie, po podliczeniu głosów z wszystkich okręgów wyborczych, wygrywa Sabina Nowosielska z wynikiem 49,09 proc. Drugie miejsce zajął Marek Piasecki 27,91 proc, Katarzyna Kukolka-Bogocz uzyskała poparcie 18,71 proc. głosujących a Anna Tobias 4,28 proc. 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów, w której zmierzą się Sabina Nowosielska i Marek Piasecki. 08.04.2024 06:45    77    17
Gmina Reńska Wieś z najniższą frekwencją w całym kraju. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane z godziny 17
Gmina Reńska Wieś z najniższą frekwencją w całym kraju. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane z godziny 17
Na godzinę 17 gmina Reńska Wieś odnotowała najniższą frekwencję wyborczą w całej Polsce. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła informacje, jak chętnie głosują mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. 07.04.2024 18:42    4    1
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla ruszyli do urn. Dziś wybieramy samorządowców. Są pierwsze dane dotyczące frekwencji
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla ruszyli do urn. Dziś wybieramy samorządowców. Są pierwsze dane dotyczące frekwencji
Nadszedł długo wyczekiwany dzień wyborów samorządowych 2024. Dziś wybieramy radnych gminy, powiatu i sejmiku wojewódzkiego oraz prezydenta miasta. Od godziny 7 mieszkańcy nie tylko Kędzierzyna-Koźla, ale i całej Polski, mogą głosować na swoich kandydatów. Lokale wyborcze pozostaną otwarte do godziny 21.00. 07.04.2024 13:30    2
Komentarze
Autor komentarza: Albert Treść komentarza: Czy ktoś zna swojego dzielnicowego. Chociaż to może być trudne zadanie, to może ktoś widział dzielnicowego. Bo skoro biorą udział w konkursach to świadczy to o tym, że są. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Policjant z Kędzierzyna-Koźla wśród najlepszych w regionie. Powalczy o tytuł "Dzielnicowego Roku" Autor komentarza: ania Treść komentarza: takie kurtyny, to chyba tylko w twoim domu. Ludzie inteligentni, zawyczaj korzystają z wody! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:15 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Proponuję podwiesić temat lub zrobić nowy i informować o wszystkich bezpiecznych dla ludzi rozwiązaniach, tak aby nikt przez nadchodzące upały nie został poszkodowany. Przy nadchodzących upałach (40-41 st w cieniu), nie tylko ludzie starsi są narażeni na niebezpieczeństwo i każdy nawet młody powinien wiedzieć jak się zabezpieczyć...nie liczyłbym na tik tłuka, tam nie ma nic mądrego. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:13 Źródło komentarza: Upalny koniec tygodnia w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Temperatura sięgnie 35°C Autor komentarza: ania Treść komentarza: Jak w Belinie biją twoich, to nic nie stoi na przeszkodzie abyś pojechał ich bronić. Wstyd to twoja facjata i brak inteligencji!!! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: Rolnicy z partnerskiego Hohenlohekreis odwiedzili Kędzierzyn-Koźle. Tak współpracują samorządy Autor komentarza: koźlak Treść komentarza: Świetna wiadomość ale jestem ciekaw czy miasto śledzi pogodę i zadba o bezpieczeństwo oraz komfort mieszkańców w najbliższych dniach - wszystkie media trąbią o nadchodzących upałach a w Niemczech i Francji już to mają. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rusza budowa nowej pętli autobusowej z ładowarką. W Kędzierzynie-Koźlu pojawią się kolejne elektryki Autor komentarza: Obiektywnie Treść komentarza: Jeśli gra ma na celu pokazać pracę lokalnej policji, to uczestnicy muszą być niewidoczni. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 08:00 Źródło komentarza: Gra terenowa z okazji 100-lecia policji. W niedzielę rusza wyjątkowe wydarzenie