piątek, 26 czerwca 2026 05:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Zapach gazu postawił służby na nogi. Interwencja strażaków przy ul. Archimedesa w Koźlu
Zapach gazu postawił służby na nogi. Interwencja strażaków przy ul. Archimedesa w Koźlu
W niedzielę, przed godziną 15:00, wyczuwalny zapach gazu zaniepokoił mieszkańców jednego z budynków przy ulicy Archimedesa w Koźlu. W związku z podejrzeniem ulatniania się gazu operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie dotyczące zagrożenia w jednym z mieszkań. 28.12.2025 16:53    1
Fajerwerki i bezpieczeństwo. Służby apelują o rozwagę podczas sylwestrowej nocy
Fajerwerki i bezpieczeństwo. Służby apelują o rozwagę podczas sylwestrowej nocy
Sylwester to wyjątkowy moment w roku, kiedy żegnamy stary i witamy Nowy Rok. Radosnej zabawie często towarzyszą pokazy fajerwerków, które dla wielu osób są nieodłącznym elementem tej nocy. Mundurowi przypominają jednak, że nieodpowiedzialne korzystanie z materiałów pirotechnicznych może prowadzić do groźnych wypadków. 28.12.2025 13:51    2
Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością". Będzie można ubiegać się o wsparcie
Wsparcie w opiece osób niepełnosprawnych
Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością". Będzie można ubiegać się o wsparcie
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu przystąpił do realizacji Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2026. 28.12.2025 11:48
Zgłoszenie pożaru komina w Kędzierzynie-Koźlu. Służby interweniują przy ulicy Jasnej
Zgłoszenie pożaru komina w Kędzierzynie-Koźlu. Służby interweniują przy ulicy Jasnej
Strażacy interweniowali po zgłoszeniu pożaru komina w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Jasnej w Kędzierzynie-Koźlu. 27.12.2025 20:59
Na dzieci ze żłobków czeka jeszcze jeden prezent. Powstały nowe place zabaw
Nowe place zabaw w żłobkach
Na dzieci ze żłobków czeka jeszcze jeden prezent. Powstały nowe place zabaw
W Kędzierzynie-Koźlu prezenty dla najmłodszych nie kończą się tylko na tych znalezionych pod choinką. Dzieci z publicznych żłobków nr 3 i 6 po powrocie z przerwy świątecznej zastaną zupełnie nowe miejsca do figli na świeżym powietrzu. Przy placówkach powstały nowoczesne, kolorowe i bezpieczne place zabaw. 27.12.2025 12:21    1
Auto stanęło w ogniu na ul. Zielnej. Trwa ustalanie przyczyn pożaru
Auto stanęło w ogniu na ul. Zielnej. Trwa ustalanie przyczyn pożaru
W poniedziałek, przed godziną 20:00, na ul. Zielnej w Kędzierzynie-Koźlu doszło do pożaru samochodu osobowego. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. 26.12.2025 20:54
Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Możliwa gołoledź
Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Możliwa gołoledź
Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego powinni zachować szczególną ostrożność w najbliższych godzinach. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dotyczące opadów marznących, które mogą powodować niebezpieczne warunki na drogach i chodnikach. 26.12.2025 18:54
Nie wyrzucaj po świętach. Społeczna Lodówka w Kędzierzynie-Koźlu czeka na jedzenie
Nie wyrzucaj po świętach. Społeczna Lodówka w Kędzierzynie-Koźlu czeka na jedzenie
Święta Bożego Narodzenia powoli przechodzą do historii, ale w wielu domach lodówki wciąż są wypełnione po brzegi. Co więcej, w „Społecznej Lodówce” w Kędzierzynie-Koźlu nadal jest sporo wolnego miejsca. To dobra okazja, by zamiast wyrzucać jedzenie, podzielić się nim z osobami, które tego potrzebują. 26.12.2025 16:48    2
Uszkodzone tory na linii ze Sławięcic do Rudzińca. Na miejscu policja. Powiadomiono ABW
Uszkodzone tory na linii ze Sławięcic do Rudzińca. Na miejscu policja. Powiadomiono ABW
W godzinach południowych na linii kolejowej nr 137 na odcinku Sławięcice – Rudziniec ujawniono brak fragmentu szyny kolejowej. O zdarzeniu Opolską Policję poinformowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. 26.12.2025 15:46
Nie olewaj tematu. Zużyty olej po świętach oddaj do Olejomatu. W Kędzierzynie-Koźlu jest ich aż pięć
Problem ze zużytym olejem rozwiązany
Nie olewaj tematu. Zużyty olej po świętach oddaj do Olejomatu. W Kędzierzynie-Koźlu jest ich aż pięć
Wigilia to zapach smażonej ryby, pierożków i krzątanie się w kuchni od samego rana. W tym całym świątecznym zamieszaniu łatwo zrobić coś „z przyzwyczajenia” – na przykład wylać zużyty olej prosto do zlewu. A to jeden z najgorszych możliwych pomysłów. Związek Międzygminny „Czysty Region” przypomina i apeluje: zużyty olej spożywczy warto oddać do Olejomatu, zamiast niszczyć nim kanalizację i środowisko. 26.12.2025 14:07    2
Komentarze
Autor komentarza: Koźlanin Treść komentarza: Jakby inaczej przecież to jedna banda czyli ręka, rękę myje. Czas by wywieść ich wszystkich na taczce by dalej nie degradowali tego miasteczka. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 21:18 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: tw Treść komentarza: matka narodu niech żyje nam na wieki a tak poważnie dramat Data dodania komentarza: 25.06.2026, 20:59 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: Antoni Rak Treść komentarza: A gdzie inwestycje tworzące miejsca pracy? Jak nie ma miesc pacy to miasto się wyludnia. Spadają place. Wśród gmin w województwie jesteśmy w pośrodku. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: Jacek Treść komentarza: Jeśli to było dziś a widziałem rano Straż to mamy dziś czwartek. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:57 Źródło komentarza: Pęknięty wężyk w toalecie przyczyną zalania przedszkola. Placówka zamknięta do końca tygodnia Autor komentarza: opx Treść komentarza: Brawo dla Kierownika Budowy :D Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:30 Źródło komentarza: Budowa nowego bloku przy ulicy Jasnej wchodzi w kolejny etap. Można składać wnioski o mieszkanie Autor komentarza: 23dx23 Treść komentarza: czyli jak wywalić w błoto pieniądze podatników Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Awaria w przedszkolu na Pogorzelcu. Zalane piętro, parter i piwnica