sobota, 27 czerwca 2026 00:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Siatkarskie emocje wracają do Kędzierzyna-Koźla! ZAKSA zagra o Puchar Prezydent Miasta
Siatkarskie emocje wracają do Kędzierzyna-Koźla! ZAKSA zagra o Puchar Prezydent Miasta
Po blisko pięciomiesięcznej przerwie kibice siatkówki znów wypełnią trybuny Hali Widowiskowo-Sportowej Azoty im. Kazimierza Pietrzyka. Już w środę, 15 października o godzinie 17:30, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra mecz o Puchar Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla, a jej rywalem będzie Cuprum Stilon Gorzów. To wydarzenie zapowiada się jako prawdziwy przedsmak ligowych emocji! 14.10.2025 20:04    2
Dodatkowe autobusy linii nr 1 na sobotni koncert z okazji urodzinowy miasta w Hali Azoty
Autobusem na koncert
Dodatkowe autobusy linii nr 1 na sobotni koncert z okazji urodzinowy miasta w Hali Azoty
Orkiestra stroi instrumenty, a tabor MZK już grzeje silniki. Mieszkańców na urodzinowy koncert Kędzierzyna-Koźla zawiozą dodatkowe autobusy linii nr 1. To duże ułatwienie dla wszystkich uczestników tego wielkiego artystycznego wydarzenia. 14.10.2025 18:31
Kędzierzyn-Koźle przygotowuje się na zagrożenia militarne. Miasto sprawdza miejsca schronienia, a część z nich będzie adaptowana
Na to również trzeba być gotowym
Kędzierzyn-Koźle przygotowuje się na zagrożenia militarne. Miasto sprawdza miejsca schronienia, a część z nich będzie adaptowana
Kędzierzyn-Koźle prowadzi działania mające na celu przygotowanie miasta na ewentualne zagrożenia militarne. Samorząd przeprowadza szczegółową analizę pomieszczeń, które mogą pełnić funkcję schronienia dla mieszkańców. Część z nich zostanie w przyszłości dostosowana i wyremontowana. 14.10.2025 14:37    29    6
ORLEN nadal będzie wspierał ZAKSĘ! Koncern pozostaje oficjalnym sponsorem w nowym sezonie ligowym
ORLEN nadal będzie wspierał ZAKSĘ! Koncern pozostaje oficjalnym sponsorem w nowym sezonie ligowym
ORLEN w sezonie 2025/26 nadal będzie wspierał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Koncern pozostanie Oficjalnym Sponsorem jednego z najbardziej utytułowanych polskich klubów siatkarskich i trzykrotnych zwycięzców siatkarskiej Ligi Mistrzów. 14.10.2025 11:06    2
Ruszyła akcja „Noś odblaski - świeć przykładem”. Policja apeluje o widoczność na drodze
Ruszyła akcja „Noś odblaski - świeć przykładem”. Policja apeluje o widoczność na drodze
Z początkiem października policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy rozpoczęli działania w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej pn. „Noś odblaski – świeć przykładem”. Mundurowi na ulicach miasta spotkali się z mieszkańcami, rozdając im elementy odblaskowe i przypominają, jak ważna jest widoczność na drodze – szczególnie po zmroku i w okresie jesienno-zimowym. 14.10.2025 09:34    3    1
Dziś utrudnienia na opolskim odcinku A4. Drogowcy instalują kamery do odcinkowego pomiaru prędkości
Dziś utrudnienia na opolskim odcinku A4. Drogowcy instalują kamery do odcinkowego pomiaru prędkości
Kierowcy podróżujący dziś autostradą A4 powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu. We wtorek, 14 października, w godzinach od 9:00 do 13:00 w rejonie Miejsc Obsługi Podróżnych Prószków i Przysiecz zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. 14.10.2025 07:55    11    1
Chcą docenić tych, którzy bezinteresownie poświęcają się dla innych. Konkurs "Wolontariusz Roku"
Konkurs dla wolontariuszy
Chcą docenić tych, którzy bezinteresownie poświęcają się dla innych. Konkurs "Wolontariusz Roku"
To czas, by docenić tych, którzy pomagają z potrzeby serca, często po cichu, ale z ogromnym zaangażowaniem. Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny ogłaszają nabór do tytułu „Wolontariusza Roku”. 13.10.2025 20:20    1
Dwa srebra dla Julii Strzempczyk na XVII Regionalnym Mitingu Jeździeckim w Opolu
Sukces mieszkanki Kędzierzyna-Koźla
Dwa srebra dla Julii Strzempczyk na XVII Regionalnym Mitingu Jeździeckim w Opolu
Julia Strzempczyk wraz ze swoim koniem ponownie wskoczyła na podium. Zawodniczka Klubu Olimpiad Specjalnych „Koziołki” działającego przy PSP nr 11 wróciła z XVII Regionalnego Mityngu Jeździeckiego w Opolu ze srebrnym dubletem! 13.10.2025 19:56    1
Trzeźwy poranek w Większycach. Pięciu kierowców wpadło na podwójnym gazie
Trzeźwy poranek w Większycach. Pięciu kierowców wpadło na podwójnym gazie
Kędzierzyńsko-kozielscy mundurowi przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek", podczas których sprawdzili stan trzeźwości blisko 1000 kierowców. Niestety wśród nich aż 5 kierowało pojazdem pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą był obywatel Białorusi kierujący ciężarówką, który w swoim organizmie miał ponad promil alkoholu, a na dodatek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy zatrzymani kierujący „na podwójnym gazie” staną teraz przed sądem. 13.10.2025 13:27    10    3
Rusza kolejny sezon bowlingowych mistrzostw miasta. W sobotę pierwszy turniej eliminacyjny
Rusza kolejny sezon bowlingowych mistrzostw miasta. W sobotę pierwszy turniej eliminacyjny
W Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny odbędą się amatorskie mistrzostwa miasta w bowlingu. Miłośnicy zbijania kręgli spotkają się na pierwszym turnieju już 18 października. 13.10.2025 13:06
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet