piątek, 26 czerwca 2026 22:54
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Upiornie dobra zabawa w kozielskim parku. Za nami Strasznie Fajna Piątka!
Upiornie dobra zabawa w kozielskim parku. Za nami Strasznie Fajna Piątka!
W sobotni wieczór, 25 października, kozielski park wypełnił się sportową energią, śmiechem i… odrobiną halloweenowej grozy. Odbyła się „Strasznie Fajna Piątka” - rekreacyjny bieg, który przyciągnął dziesiątki mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic. 25.10.2025 19:06    3    1
Zdrowe Morsy Kędzierzyn-Koźle rozpoczęły sezon nad Akwenem Dębowa
Zdrowe Morsy Kędzierzyn-Koźle rozpoczęły sezon nad Akwenem Dębowa
W sobotę nad Akwenem Dębowa odbyło się oficjalne rozpoczęcie sezonu morsowego 2025/2026 zorganizowane przez grupę Zdrowe Morsy Kędzierzyn-Koźle. Wydarzenie, które przyciągnęło wielu miłośników zimowych kąpieli, połączono z plenerowymi warsztatami dotyczącymi bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. 25.10.2025 13:03
Dominacja "Dziewiątki" w finale wojewódzkim piłkarskiego turnieju "Z Orlika na Stadion". ZDJĘCIA
Dominacja "Dziewiątki" w finale wojewódzkim piłkarskiego turnieju "Z Orlika na Stadion". ZDJĘCIA
Młodzi piłkarze i piłkarki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 zdominowali rywalizację w finale wojewódzkim turnieju "Z Orlina na Stadion". Ekipy z Kędzierzyna-Koźla zwyciężyły w kategorii U15 i będą reprezentować nasze województwo na finale krajowym imprezy, który zostanie rozegrany w Warszawie. 25.10.2025 10:18
Spotkanie z zarządcami nieruchomości w sprawie miejsc schronienia. Miasto wdraża ustawę
Trwa inwentaryzacja schronów i miejsc schronienia
Spotkanie z zarządcami nieruchomości w sprawie miejsc schronienia. Miasto wdraża ustawę
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wprowadza szereg nowych obowiązków dla samorządów. Miasto już od dłuższego czasu intensywnie przygotowuje się do ich realizacji. Obecnie tworzona jest baza obejmująca wykaz obiektów, które w razie zagrożenia będą mogły posłużyć jako miejsca tymczasowego schronienia. 24.10.2025 20:09    6    5
Miasto szuka nowego szefa Straży Miejskiej. Jest konkurs na stanowisko komendanta
Miasto szuka nowego szefa Straży Miejskiej. Jest konkurs na stanowisko komendanta
Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle ogłosił nabór na stanowisko komendanta Straży Miejskiej. Konkurs ma wyłonić następcę obecnego szefa formacji, Aleksego Ptaszyńskiego, który po siedmiu latach kierowania strażą przejdzie do pracy w magistracie. Obejmie tam funkcję kierownika wydziału zarządzania kryzysowego. 24.10.2025 17:59    14    2
Spore zainteresowanie budową ulicy Wodeckiego. Mieszkańcy mają wpływ na kształt inwestycji
Powstaje nowa ulica
Spore zainteresowanie budową ulicy Wodeckiego. Mieszkańcy mają wpływ na kształt inwestycji
Opracowane koncepcje zostały przeanalizowane w najdrobniejszych szczegółach. Sugestie i opinie zgłoszone podczas spotkania informacyjnego trafią teraz do projektantów. Miasto pracuje nad dokumentacją techniczną przebudowy ul. Zbigniewa Wodeckiego, a mieszkańcy od samego początku mogą wyrażać swoje opinie na temat inwestycji. 24.10.2025 14:06    1
„Strasznie Fajna Piątka” już w sobotę! Sportowa zabawa w kozielskim parku
„Strasznie Fajna Piątka” już w sobotę! Sportowa zabawa w kozielskim parku
Już w najbliższą sobotę, 25 października, mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mieli okazję połączyć aktywność fizyczną z dobrą zabawą na świeżym powietrzu. W kozielskim parku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe - „Strasznie Fajna Piątka”. To propozycja dla wszystkich, niezależnie od wieku, kondycji czy doświadczenia biegowego. 24.10.2025 12:16    1
Młode wokalistki z Kędzierzyna-Koźla zaśpiewają w Studiu Polskiego Radia. Transmisja w niedzielę
Młode wokalistki z Kędzierzyna-Koźla zaśpiewają w Studiu Polskiego Radia. Transmisja w niedzielę
To już potwierdzone! Wokalistki ze Studia Piosenki działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury wystąpią na scenie, o której marzy każdy młody artysta. Jako laureatki ogólnopolskiego festiwalu Mit Ton zaśpiewają w Studiu Polskiego Radia w Warszawie. 24.10.2025 07:41    1    3
Trzecioklasiści z "Dziewiętnastki" przygotowali zdrowe i pyszne przekąski. Te czwartki są w szkole wyjątkowe!
Trzecioklasiści z "Dziewiętnastki" przygotowali zdrowe i pyszne przekąski. Te czwartki są w szkole wyjątkowe!
W przeddzień Światowego Dnia Warzyw i Owoców uczniowie klasy 3a z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 wznowili cieszące się dużym zainteresowaniem kiermasze „zdrowych i smacznych przekąsek”. 23.10.2025 21:22    1
Policjanci w kędzierzyńskim ZUS. Rozmawiali z seniorami i przestrzegali ich przed oszustami
Profilaktyka skierowana do seniorów
Policjanci w kędzierzyńskim ZUS. Rozmawiali z seniorami i przestrzegali ich przed oszustami
Jak nie dać się nabrać na „wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika ZUS”? O tym rozmawiali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu z lokalnymi seniorami podczas spotkania w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 23.10.2025 18:27    3
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet