piątek, 26 czerwca 2026 15:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

HOT

Dzień Pracownika Socjalnego. Władze miasta podziękowały zespołom MOPS i Promyczka
Dzień Pracownika Socjalnego. Władze miasta podziękowały zespołom MOPS i Promyczka
W Środowiskowym Domu Samopomocy „Promyczek” zagościł niezwykle serdeczny klimat. To moment, w którym władze miasta spotykały się z pracownikami pomocy społecznej, aby po prostu powiedzieć: dziękujemy, że jesteście. 20.11.2025 11:17    9    2
ZAKSA wygrywa w Rzeszowie! Kędzierzynianie pokonali Asseco Resovię po pięciosetowej walce
ZAKSA wygrywa w Rzeszowie! Kędzierzynianie pokonali Asseco Resovię po pięciosetowej walce
W spotkaniu 5. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mierzyła się na wyjeździe z niepokonaną do tej pory Asseco Resovią Rzeszów. Ekipa Andrei Gianiego zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i sprawiła niespodzianką pokonując faworyzowaną ekipę z Podkarpacia po pięciosetowej batalii. 19.11.2025 22:45    3
Mosty Dobrych Słów – 500 ósmoklasistów z Kędzierzyna-Koźla na konferencji przeciwko hejtowi
Mosty Dobrych Słów – 500 ósmoklasistów z Kędzierzyna-Koźla na konferencji przeciwko hejtowi
To był dzień, który wielu młodych ludzi zapamięta na długo. 500 ósmoklasistów ze szkół z terenu Kędzierzyna-Koźla wypełniło salę hotelu Hugo w Sławięcicach, by wspólnie porozmawiać o hejcie, emocjach, samoakceptacji i wsparciu. O problemach, które dotykają ich częściej, niż dorośli potrafią sobie wyobrazić. O słowach, które potrafią zranić bardziej niż uderzenie. I o tym, jak te słowa zamienić w mosty – mosty dobrych intencji, zrozumienia i otwartości. 19.11.2025 20:16    2    1
Ruszył remont drogi wojewódzkiej z Łan do krajowej 45. Prace mają zakończyć się do końca roku
Ruszył remont drogi wojewódzkiej z Łan do krajowej 45. Prace mają zakończyć się do końca roku
Dziś ruszył długo wyczekiwany remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 421 na trasie między Łanami a DK45. Prace polegają na kompleksowej wymianie nawierzchni oraz poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego. 19.11.2025 17:03    4
Występ dzieci i słowa uznania. Powiat świętował Dzień Pracownika Socjalnego
Występ dzieci i słowa uznania. Powiat świętował Dzień Pracownika Socjalnego
W Powiatowym Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ulicy Skarbowej 8 w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządu powiatowego, dyrekcję placówek, kadrę wychowawczą oraz pracowników socjalnych, którym tego dnia szczególnie dziękowano za ich codzienną, odpowiedzialną i niejednokrotnie wymagającą pracy służbę. 19.11.2025 13:34    1    2
6. urodziny Wodnego oKKa. W niedzielę bezpłatne atrakcje i konkursy z nagrodami
6. urodziny Wodnego oKKa. W niedzielę bezpłatne atrakcje i konkursy z nagrodami
Już 23 listopada w KKCA „Wodne oKKo” odbędzie się wyjątkowa impreza z okazji 6. urodzin obiektu. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, które umilą wspólne świętowanie. 19.11.2025 11:31    4
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 powstała "Pracownia pod chmurką". Teraz lekcje przyrody są dużo ciekawsze
Wyjątkowa pracownia
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 powstała "Pracownia pod chmurką". Teraz lekcje przyrody są dużo ciekawsze
W PSP nr 3 na osiedlu Azoty powstała przestrzeń, w której nauka wychodzi poza mury szkoły, a uczniowie mogą poznawać świat poprzez bezpośrednie działanie, doświadczenia i kontakt z naturą.  Zakończono właśnie realizację projektu „Pracownia pod chmurką”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Obrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. 19.11.2025 10:34    1
Straż miejska pomoże uruchomić auto w mroźny poranek. Ruszył sezon zimowych interwencji
Straż miejska pomoże uruchomić auto w mroźny poranek. Ruszył sezon zimowych interwencji
W regionie pojawiają się pierwsze przymrozki, a to oznacza początek okresu, w którym kierowcy coraz częściej mogą mieć problemy z porannym uruchomieniem swoich samochodów. Gdy pojazd nie chce odpalić, na pomoc może przybyć straż miejska. 18.11.2025 21:35    8
Młodzi piłkarze i piłkarki z Kędzierzyna-Koźla z sukcesami w finale turnieju "Z Orlika na Stadion"
Młodzi piłkarze i piłkarki z Kędzierzyna-Koźla z sukcesami w finale turnieju "Z Orlika na Stadion"
Nasze młode reprezentacje zrobiły w Warszawie prawdziwe show podczas ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika Na Stadion”. Aż cztery drużyny pokazały, że ambicja, charakter i technika to u nas standard. Teraz najlepsze: wszyscy zameldowali się w krajowej czołówce! 18.11.2025 18:18    1
W Kędzierzynie-Koźlu o światowej gospodarce. Konferencja ekonomiczna w ramach Dni Przedsiębiorczości
Rozmawiali o zmieniającym się świecie
W Kędzierzynie-Koźlu o światowej gospodarce. Konferencja ekonomiczna w ramach Dni Przedsiębiorczości
W Kędzierzynie-Koźlu trwają Dni Przedsiębiorczości organizowane przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznego programu była konferencja „Gospodarka świata dziś i jutro”, podczas której eksperci rozmawiali o wyzwaniach, trendach i szansach dla polskiego biznesu. 18.11.2025 16:54    8    1
Komentarze
Autor komentarza: bolek Treść komentarza: Brawo miasto, brawo pani prezydent ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:55 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet Autor komentarza: pani z polaka Treść komentarza: Rozumiem że nie można na nim napisać: "Automat z Chlebem" - czyżby pomysłodawca i właściciel tego urządzenia spodziewał się klientów z wysp brytyjskich ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:50 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: ArtK Treść komentarza: W śródmieściu, Pogorzelcu, Piastach, Koźlu...nastawiali dyskontów jak nienormalni a na Kuźnicze nie ma żadnego. Może któryś z lokalnych przedsiębiorców, mający piekarnię lub sklep spożywczy, otworzyłby na tym osiedlu, mały lub duży sklepik z pieczywem i nabiałem ? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Osiedle Kuźniczka doczekała się chlebomatu. Mieszkańcy niebawem kupią świeże pieczywo na miejscu Autor komentarza: Tomek Treść komentarza: ...a w banku kiedyś bajzlu narobiła.... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 09:21 Źródło komentarza: Inga Mirga i Brygida Kolenda-Łabuś wyróżnione za wieloletnią działalność. Odebrały państwowe odznaczenia Autor komentarza: Roman Treść komentarza: Przede wszystkim młody chłopak powinien zejść z roweru bo to nie jest przejazd a nie roztrzącać czy wyciąć zieleń czy nie. Koniec tematu. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:55 Źródło komentarza: Niebezpieczna sytuacja przy skateparku. Radny interweniuje po groźnym zdarzeniu z rowerzystą Autor komentarza: Nirvana Treść komentarza: Było głosowanie o odwołaniu S.Nowosielskiej głosy były jeszcze liczone ale bukiety kwiatów już czekały ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 07:43 Źródło komentarza: Prezydent Sabina Nowosielska z wotum zaufania i absolutorium. Radni ocenili stan miasta i budżet