Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 18:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ponad 200 kierowców przejechało na czerwonym świetle. WIDEO ze skrzyżowania

Ponad 200 kierowców przejechało na czerwonym świetle. WIDEO ze skrzyżowania
Kamery ustawione na niebezpiecznym skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicami Miłą i 1 Maja w ciągu 10 dni zarejestrowały około 230 przypadków przejazdu na czerwonym świetle. Szklane oko nie odpuści nikomu: na nagraniach znalazły się nie tylko zwykłe samochody, ale też pojazdy uprzywilejowane, a nawet rowerzyści.

O kamerach ustawionych przy ruchliwym skrzyżowaniu w centrum miasta jako pierwszy poinformował portal KK24.pl(LINK). Urządzenia zostały zainstalowane w czwartek, 13 sierpnia. Od tego czasu nagrywają kierowców, którzy ignorując czerwone światło wjeżdżają na skrzyżowanie.

https://www.youtube.com/watch?v=L9lA9qoeX5I&feature=youtu.be

Tylko w ciągu pierwszych 10 dni działania systemu zarejestrowano około 230 przypadków przejazdu przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zdecydowana większość z nich może zakończyć się mandatami. Wyjątkiem są przypadki, gdy przez krzyżówkę przejeżdżały na sygnale pojazdy uprzywilejowane: karetki pogotowia, radiowozy policyjne oraz wozy strażackie.

Już wcześniej przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu zapowiadali, że nagrania trafią do policjantów. Krnąbrni kierowcy muszą się liczyć z dotkliwymi konsekwencjami łamania przepisów. Kara za przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle to sześć punktów karnych oraz mandat w wysokości od 300 do 500 złotych.

Obecność kamer wiąże się nie tylko z karaniem kierowców. System ma również działanie prewencyjne. Zanim media podały informację o jego instalacji, dziennie nagrywano średnio 30 przypadków przejazdu przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Obecnie liczba ta spadła niemal o połowę. Kamery będą monitorować skrzyżowanie aż do połowy listopada. System zainstalowano na próbę. Władze PZD zapowiedziały, że jeśli sprawdzi się on, to w przyszłości może być instalowany w innych miejscach.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
wsad 27.08.2015 19:24
co w przypadku kierowców, którym inni kierowcy (jadący od pkp) zablokują lewoskręt i muszą czekać na czerwone, by móc opuścić skrzyżowanie?

m 27.08.2015 13:39
hahhahah :D mrożonki yeti i tą terenówką jak dla mnie nr 1. Mistrzowie :D

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ