Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:48
Reklama
Reklama
Reklama

Sklep kolekcjonerski w centrum nieczynny do sierpnia. Sanepid trzyma rękę na pulsie

Sklep kolekcjonerski w centrum nieczynny do sierpnia. Sanepid trzyma rękę na pulsie
Nie 20 lipca, a 1 sierpnia ponownie otwarty ma zostać sklep z artykułami kolekcjonerskimi w centrum miasta. Działalności punktu pod kątem sprzedaży niedozwolonych substancji bacznie przyglądają się przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

O punkcie przy ulicy Głowackiego ponownie zrobiło się głośno w ostatnich dniach, gdy na terenie całego kraju nasiliły się przypadki zatrucia dopalaczami. Nowe substancje wprowadzone na rynek okazały się silnie toksyczne. Po odnotowaniu kilku przypadków śmiertelnych po  zażyciu specyfiku o nazwie „Mocarz” służby sanitarne i porządkowe w całym kraju zostały postawione w stan gotowości.

Na terenie naszego miasta znajduje się jeden punkt, w którym w przeszłości odnotowano przypadki sprzedaży substancji potencjalnie zwanych dopalaczami. Sklep z artykułami kolekcjonerskimi przy ulicy Głowackiego znajduje się pod stałym nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

- W ostatnim czasie punkt ten jest zamknięty albo w jego ofercie nie ma żadnych niedozwolonych środków. Sprawujemy nad nim stała kontrolę – zapewnia Małgorzata Kopczyńska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

SONY DSCPrzez ostatnie kilka tygodni punkt pozostaje zamknięty. Jego właściciele co raz to przekładają termin jego ponownego otwarcia. W ubiegłym tygodniu na drzwiach do lokalu pojawiła się informacja, że zostanie on ponownie uruchomiony 20 lipca. Aktualnie na wejściu do sklepu znajduje się informacja o wznowieniu działania z dniem 1 sierpnia.

SONY DSC

SONY DSC


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ