Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejna akcja policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mundurowi wlepili 53 mandaty

Kolejna akcja policjantów z Kędzierzyna-Koźla. Mundurowi wlepili 53 mandaty
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzili kolejną akcję prewencyjną. Wzięło w niej udział 11 mundurowych, którzy patrolowali główne ulice naszego miasta.

Policjanci przeprowadzili akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".- Działania funkcjonariuszy skierowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego - opowiada podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach prowadzonych działań, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów, naruszających prawa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- W trakcie działań funkcjonariusze ukarali mandatem karnym 24 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej oraz 29 kierowców, spośród których 7 wyprzedzało na przejściu dla pieszych - opowiada podkom. Kowalska.

Celem akcji było dążenie do zmniejszenia liczby zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów, a także podniesienie ich świadomości na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać na drodze.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kozlak 18.07.2015 09:35
Przepis o pierwszeństwie roweru na drodze rowerowej to jakaś niebezpieczna porażka. Na al. Lisa są dwie ścieżki rowerowe przecinające tę ulicę. Obie wychodzą z lasu. Nieraz widziałem, jak rozpędzeni rowerzyści wyjeżdżali z parku z osłony drzew na ulicę, na której jest spory ruch TIR-ów z i do zakładów azotowych. Powinno tam być zmienione oznakowanie, bo w końcu dojdzie do nieszczęścia. Oczywiście na pozostałych przejściach dla pieszych bez ścieżek rowerowych rowerzyści "śmigają" aż "miło". Jesteśmy ciągle w jakiejś dziczy, z jednej strony bzdurne przepisy, albo nieprawidłowe ich stosowanie z drugiej ludzie nieznający przepisów lub niestosujący się do nich, albo stosujący się na zasadzie - mam prawo to pokażę innym, wbrew zdrowemu rozsądkowi i instynktowi samozachowawczemu!

Marcin 17.07.2015 10:35
W Kędzierzynie mało który kierowca wie, że rowerzyści mają pierwszeństwo na drodze rowerowej. Ostatnio pewien starszy Pan groził mi palcem gdy przejeżdzałem rowerem przez jezdnię w miejscu wyznaczonym dla rowerzystów. Pozdrawiam go środkowym palcem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ