Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:13
Reklama
Reklama
Reklama

Próba włamania do zakładu pogrzebowego. 20-latek chciał skraść klimatyzator

Próba włamania do zakładu pogrzebowego. 20-latek chciał skraść klimatyzator
Nietypowa próba włamania w Kędzierzynie-Koźlu. 20-letni mieszkaniec miasta próbował włamać się do zakładu pogrzebowego, by skraść z niego klimatyzator.

Do zdarzenia doszło we wtorek, około godziny 1 nad ranem. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie, który kręcił się przy jednym z zakładów pogrzebowych na terenie miasta. Na miejsce udał się patrol policji.

- Funkcjonariusze ustalili, że ktoś usiłował włamać się do zakładu pogrzebowego, w którym zostały uszkodzone drzwi wejściowe oraz szyba – relacjonuje podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. Kilkaset metrów od zakładu, funkcjonariusze zauważyli notowanego wcześniej 20-latka, którego podejrzewali o próbę włamania.

- Ich przypuszczenia potwierdziły się. Zatrzymany w rozmowie z mundurowymi przyznał się do tego, że chciał włamać się do zakładu pogrzebowego, z którego zamierzał skraść klimatyzator – mówi podkom. Kowalska

Młody mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ