Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:17
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policyjne statystyki nie kłamią: ciężkie życie pieszych i rowerzystów w naszym powiecie

Policyjne statystyki nie kłamią: ciężkie życie pieszych i rowerzystów w naszym powiecie
Komenda Wojewódzka Policji w opublikowała raport dotyczący wypadków śmiertelnych, do których doszło na drogach naszego regionu. Tylko w 2014 roku na Opolszczyźnie miało miejsce 89 wypadków, w których śmierć poniosły 104 osoby.

Jak na tle innych powiatów prezentuje się Kędzierzyn-Koźle? W ubiegłym roku w powiecie doszło do siedmiu wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w każdym z nich życie straciła jedna osoba. Pod względem liczby zabitych plasujemy się w środku stawki.

statNajwięcej, bo aż 16 zabitych, odnotowano w powiecie opolskim, po 14 osób zginęło w wyniku wypadków do których doszło na drogach powiatów: nyskiego i strzeleckiego, w powiecie krapkowickim licznik zatrzymał się na 13 ofiarach. Najkorzystniej w zestawieniu wygląda Prudnik, gdzie w ubiegłym roku odnotowano 2 wypadki ze skutkiem śmiertelnym.

Czynnikiem, który negatywnie wyróżnia nas na tle innych powiatów, jest udział w wypadkach niechronionych uczestników ruchu drogowego. Spośród siedmiu osób, które w ubiegłym roku straciły życie na naszych drogach, zaledwie jedna była kierowcą samochodu. W gronie zabitych znalazło się dwóch pieszych, dwóch rowerzystów oraz dwóch motocyklistów.

Pierwsze półrocze bieżącego roku prezentuje się korzystniej zarówno dla całego województwa, w którym w 42 wypadkach życie straciło 45 osób, jak i dla naszego powiatu. W tym roku w Kędzierzynie-Koźlu i okolicach w wyniku zdarzeń drogowych śmierć poniosły dwie osoby: rowerzysta, który uczestniczył w wypadku 1 kwietnia na drodze wojewódzkiej nr 408 w Bierawie oraz pasażerka samochodu osobowego zmarła w wyniku zdarzenia mającego miejsce 6 czerwca na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z al. Armii Krajowej.

Statystyki przygotowane przez mundurowych są jednym z elementów „Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych na lata 2015-2016”. W tej kwestii policjanci będą mieli szczególnie dużo pracy w naszym powiecie. Aż cztery z siedmiu śmiertelnych wypadków, do których doszło w 2014 roku, było spowodowanych nieudzieleniem pierwszeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Życie pieszego i rowerzysty ns naszych drogach nie należy więc do najbezpieczniejszych.

stat

stat


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ