Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:32
Reklama
Reklama
Reklama

Bajkowa noc dzieciaków w Reńskiej Wsi

Bajkowa noc dzieciaków w Reńskiej Wsi
W piątek, 10 lipca w Reńskiej Wsi odbyło się niecodzienne spotkanie z niemieckojęzycznymi bajkami. Poznawaniu twórczości braci Grimm towarzyszyły rozmaite zabawy, które zwieńczyło nocowanie w siedzibie Mniejszości Niemieckiej.

W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział 15 dzieci, które w asyście opiekunów poznawały najsłynniejsze dzieła braci Grimm, budowały wielki zamek, uczestniczyły w szkole magii oraz rozmaitych grach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Zwieńczeniem niecodziennej zabawy było nocowanie w śpiworach w siedzibie miejscowego DFK. Rano, już pośniadaniu, uczestnicy imprezy zostali odebrani przez swoich opiekunów.

- Moim zdaniem to świetna forma zabawy i integracji naszych dzieci – mówi Tomasz Kandziora, przewodniczący Mniejszości Niemieckiej w Reńskiej Wsi. – Poznając bajki w oryginale nie tylko mają okazję pogłębić znajomość języka niemieckiego, ale także poznają ważną część naszego dziedzictwa kulturowego – dodaje.

Noc bajek – Märchennacht w Reńskiej Wsi była jedną z 20 podobnych imprez, które odbywają się
w całym województwie w ramach projektu realizowanego przez TSKN na Śląsku Opolskim a współfinansowanego przez Konsulat RFN w Opolu, organizacje AGMO e.V. i VDA, firmy Silbud, Adamietz, Karo i B+K Polska.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ