Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:05
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolizja i wyciek paliwa na drodze krajowej nr 38. W akcji siedem zastępów straży. ZDJĘCIA

Kolizja i wyciek paliwa na drodze krajowej nr 38. W akcji siedem zastępów straży. ZDJĘCIA
Niebezpieczny poranek na drogach. Aż siedem jednostek straży pożarnej interweniowało na drodze krajowej nr 38, gdzie doszło do kolizji ciężarówki z osobowym volkswagenem.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 7. W wyniku kolizji doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem w samochodzie ciężarowym, w wyniku czego paliwo znalazło się na drodze i w przydrożnym rowie.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, kierowca osobowego forda bez wcześniejszego upewnienia się, że może bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania, zajechał drogę osobowemu volkswagenowi, który wcześniej rozpoczął wyprzedzania samochodu ciężarowego. Kierujący volkswagenem w celu uniknięcia zderzenia gwałtownie zjechał na pobocze, a po chwili jego pojazd uderzył w wymijaną ciężarówkę - opowiada podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Przez kilkadziesiąt minut droga krajowa nr 38 była całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Przybyłe na miejsce kolizji pogotowie udzieliło pomocy jednej osobie, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W akcji wzięło udział siedem jednostek straży pożarnej, które zneutralizowały wyciek. Aktualnie na miejscu prowadzony jest ruch wahadłowy pojazdów.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ