Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 09:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

20 lipca wiadukt zostanie wyłączony z ruchu na dwa miesiące. Nie po raz ostatni

20 lipca wiadukt zostanie wyłączony z ruchu na dwa miesiące. Nie po raz ostatni
Urząd miasta podał termin kolejnego wyłączenia z ruchu wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Kozielskiej i al. Jana Pawła II. Newralgiczny punkt na drogowej mapie miasta zostanie zamknięty 20 lipca.

Wyłączenie z użytkowania wiaduktu ma związek z kolejnym etapem prac przebudowy ulicy Kozielskiej. Za trzy tygodnie rozpocznie się drugi etap tej inwestycji, którym jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Kozielskiej z ulicami: Reja i Tartaczną.

Przebudową ulicy Kozielskiej na odcinku od łącznika z obwodnicą do wiaduktu kolejowego zajmuje się konsorcjum firm PRDiM Sp. z o.o., A. Bąk oraz Adac-Lewar, które za wykonanie zadania zainkasuje okrągłe sześć milionów złotych.

Jak informuje magistrat wiadukt zostanie wyłączony z ruchu kołowego na dwa miesiące. W tym czasie na utrudnienia powinni przygotować się również piesi, choć w ich wypadku przez większą część trwania prac przejście pod wiaduktem będzie możliwe.

barierkaPrzy okazji prac remontowych pod samym wiaduktem wielu mieszkańców zwracało uwagę na fatalny stan barierek oddzielających jezdnię od przejścia dla pieszych.

- Zgodnie z porozumieniem zawartym z koleją wymienimy barierki, gdy PKP zakończy swoje prace – informuje Jarosław Jurkowski z urzędu miasta.

Kilka tygodni temu przedstawiciele kolei poinformowali, że prowadzone przez nich prace zakończą się 30 czerwca. Nie ma żadnych przeszkód, by przy okazji budowy ronda magistrat zajął się wymianą obskurnych barierek pod wiaduktem.- Przełożona zostanie instalacja gazownicza, wyremontowany chodnik, a na końcu wymienione barierki - mówi Jarosław Jurkowski.

Warto zaznaczyć, że wyłączenie z użytkowania wiaduktu w związku z budową ronda na Pogorzelcu nie będzie ostatnim tego typu działaniem. Po wyremontowaniu ulicy Kozielskiej miasto weźmie się za al. Jana Pawła II. Wtedy też wiadukt ponownie zostanie zamknięty. Stanie się tak jednak najwcześniej wiosną przyszłego roku.

barierka

barierka


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ