Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:39
Reklama
Reklama
Reklama

"Złota dama" na ekranie Kina Konesera

Już w środę Helios w Odrzańskich Ogrodach zaprasza na kolejne spotkanie z Kinem Konesera. Tym razem na ekranie będzie można obejrzeć dramat "Złota dama" ze świetną kreacją Helen Mirren.

Opis filmu:

Maria Altmann (Helen Mirren) to pozornie skromna kobieta, której życiorys skrywa jednak wiele tajemnic. Losy jej zamożnej rodziny żyjącej w przedwojennym Wiedniu wiążą się bowiem z jedną z najbardziej zuchwałych grabieży w historii, dokonaną przez nazistowskie władze Austrii. Kilkadziesiąt lat później Maria wspierana przez młodego adwokata (Ryan Reynolds) rozpoczyna heroiczną walkę o rodzinną kolekcję. Jej częścią jest wart ponad 100 mln dolarów obraz Gustava Klimta "Złota Adela". Dla Marii portret ciotki stanowi ważną rodzinną pamiątkę, lecz dla Austrii jest najcenniejszą narodową relikwią. Czy słynny obraz Klimta, zwany "austriacką Mona Lisą", wróci do prawowitej właścicielki?

Projekcja rozpocznie się o godzinie 19. Tradycyjnie seans zostanie poprzedzony prelekcją Andrzeja Hynka. Widzowie Kina Konesera mogą również liczyć na rozmaite konkursy z nagrodami.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ