Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 00:05
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kino, lodowisko, a może półkolonie? Sprawdź, gdzie odpoczniesz w czasie ferii zimowych

Kino, lodowisko, a może półkolonie? Sprawdź, gdzie odpoczniesz w czasie ferii zimowych
Już od jutra w naszym województwie ruszają ferie zimowe. Przez najbliższe dwa tygodnie dzieci i młodzież będą odpoczywać od obowiązków szkolnych i zbierać siły na drugą połowę roku szkolnego. Nie każdy z młodych mieszkańców naszego powiatu będzie miał okazję, by na czas ferii wypocząć poza miejscem zamieszkania. Dla tych, którzy zostają na miejscu, mamy kilka propozycji na najbliższe dwa tygodnie.

ferie-mok Tradycyjnie, jak co roku, półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat organizuje Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Będą się one odbywać w dniach od 19 do 23 stycznia, a w planie można znaleźć m.in. gry i zabawy integracyjno-rekreacyjne, wyjazd do parku wodnego w Tarnowskich Górach, zajęcia sportowe i plastyczne, czy też bal karnawałowy. W ramach półkolonii dzieci będą przebywały w domu kultury „Chemik” w godzinach od 9 do 15, a w przypadku wyjazdów do czasu powrotu na miejsce. Koszt udziału w zajęciach dla jednego dziecka wynosi 150 złotych.

ferie-lechPółkolonie to nie jedyne zajęcia z oferty MOK na czas ferii zimowych. Wspólny program dla najmłodszych mieszkańców osiedla Blachownia przygotowały również: dom kultury „Lech”, Zespół Szkół Miejskich nr 3, świetlica środowiskowo-socjoterapeutyczna oraz Rada Osiedla Blachownia. W programie znajdują się m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, plastyczne, muzyczne oraz seanse kinowe. W tym przypadku program rozpisano został na cały okres trwania ferii zimowych, a zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 13.

ferie-mosirSpecjalny program dla młodych mieszkańców naszego miasta przygotował również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obejmuje on zajęcia z różnych dyscyplin sportowych oraz szereg turniejów dla młodych amatorów sportu. W ramach oferty na najbliższe dwa tygodnie część obiektów, którymi dysponuje MOSiR, zostanie udostępniona za darmo dla dzieci i młodzieży szkolnej. Specjalny cennik dla dzieci i młodzieży będzie obowiązywał na torze do bowlingu w hali „Azoty”. Na czas ferii zostaje zniesiona opłata za korzystanie z białych Orlików przy ulicy 9 Maja i ulicy Skarbowej.

Zarówno w przypadku zajęć organizowanych przez MOK, jak i MOSiR, warunkiem uczestnictwa w nich jest okazanie aktualnej legitymacji szkolnej oraz pisemnej zgody rodziców na udział w imprezach.

W czasie ferii specjalne oferty dla dzieci i młodzieży przygotowują kina w mieście. O szczegółach akcji „Magiczne Ferie” w kinie Helios można poczytać TUTAJ.

Specjalne seanse w preferencyjnych cenach przygotowały również kina „Chemik” i „Twierdza”. Szczegóły na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

ferie-mok
ferie-mok

Ferie w Kędzierzynie-Koźlu

ferie-mok
ferie-mok

ferie-lech
ferie-lech

Ferie w domu kultury "Lech"

ferie-mosir
ferie-mosir

Ferie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ