sobota, 27 lipca 2024 13:23

Pracowity weekend młodych pływaków MMKS-u. Przywieźli do domów 21 medali. ZDJĘCIA

W dniach 10 i 11 Listopada zawodnicy klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle reprezentowani przez uczniów i absolwentów PSP nr 9 oraz uczniów ZSM nr 1, wystartowali w zawodach zorganizowanych w Oświęcimiu i Dobrodzieniu.

W Oświęcimiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego gdzie wśród ponad 320 zawodników z 37 klubów wystartowała pięcioosobowa reprezentacja Kędzierzyna-Koźla. Nasze miasto reprezentowali: Anna Kempa, Paulina Budzińska, Mikołaj Kempa, Wojciech Moryl i Jarema Stańczyk. Spisali się oni znakomicie, zdobywając łącznie 12 medali (2 złote, 4 srebrne i 6 brązowych). Ania Kempa wygrała rywalizację na dystansie 200m st. klasycznym oraz 400m st. zmiennym, zajęła także dwukrotnie 3. miejsce na dystansach 50m i 100m st. klasycznym. Jarema Stańczyk wywalczył srebrne medale w konkurencji 100m i 200m st. klasycznym. Wojciech Moryl zajął 2. miejsce w konkurencji 200m st. grzbietowym oraz dwukrotnie 3. miejsce na dystansach 100m i 200m st. motylkowym. Paulina Budzińska wywalczyła srebrny medal w konkurencji 200m st. klasycznym oraz brązowy na 100m st. klasycznym. Mikołaj Kempa wywalczył brązowy medal w konkurencji 200m st. zmiennym.

W Dobrodzieniu natomiast odbyła się I runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny dla grupy „starszej”, czyli roczników 2005 i starszych. Na tej imprezie wywalczyliśmy w sumie 9 medali (3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe). Najlepiej z grona 20 zawodników MMKS-u startujących w Dobrodzieniu spisali się: Kamil Gohla - najlepszy na dystansie 100m st. klasycznym, drugi na 200m st. grzbietowym i brązowy medalista na 50m st. dowolnym. Maciej Leszczyński, który wygrał konkurencję 50m st. dowolnym i zajął dwukrotnie 3. miejsce na dystansach 100m st. klasycznym i 200m st. grzbietowym. Kamil Kania – najlepszy w konkurencji 200m st. grzbietowym i srebrny medalista na dystansie 50m st. dowolnym. Brązowy medal dorzuciła też Wiktoria Smętek, która zajęła 3. miejsce w konkurencji 100m st. klasycznym.

Łącznie reprezentanci klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle wywalczyli w świąteczny weekend, aż 21 medali na pływackich arenach. Oprócz w/w medalistów MMKS K-Koźle w Dobrodzieniu, reprezentowali jeszcze: Magdalena Tkacz, Jagoda Muszyńska, Aleksandra Smyczek, Magdalena Kozak, Michał Barnuś, Marcin Wręczycki, Wojciech Osowski, Franciszek Długosz, Jan Bartoszek, Jakub Furgała, Bartosz Antonik, Wiktoria Kudela, Paulina Kaniewska, Kowalkowska Julia oraz Kajetan Wiśniewski.