wtorek, 9 czerwca 2026 07:27
Reklama
Reklama
Reklama

MMKS Kędzierzyn-Koźle

Grad rekordów życiowych i cztery krążki. Świetny start lekkoatletów MMKS w Opolu
Grad rekordów życiowych i cztery krążki. Świetny start lekkoatletów MMKS w Opolu

Młodzi lekkoatleci trenujący pod okiem Andrzeja Saczko zanotowali znakomity start podczas Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce Dzieci. Z zawodów zorganizowanych na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu reprezentanci naszego miasta wrócili z czterema medalami oraz imponującą serią nowych rekordów życiowych.

22.05.2026 07:47    2    2
Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla podbili Opole. Zawodnicy MMKS-u wywalczyli aż 11 medali
Lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla podbili Opole. Zawodnicy MMKS-u wywalczyli aż 11 medali

Młodzi lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla zdominowali Mistrzostwa Województwa Młodzików w Opolu. Podopieczni trenera Andrzeja Saczko zaprezentowali fantastyczną formę i wywalczyli łącznie aż 11 medali. Sukcesów swoim utalentowanym następcom osobiście pogratulowała Alicja Sielska, aktualna Mistrzyni Europy do lat 23 w biegu na 100 metrów przez płotki, która swoją wielką karierę zaczynała na tych samych stadionach.

17.05.2026 10:29    1    4
Kristoph Paczuła z dwoma złotymi medalami Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych
Kristoph Paczuła z dwoma złotymi medalami Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Co 4 lata odbywają się Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W tym roku zawody odbywają się w czterech miastach. Jako pierwsze, sportowców gościły Katowice i Mikołów. W Katowicach na obiektach AWF odbywały się trzy dyscypliny: badminton, bocce i pływanie. Ogromny sukces w badmintonie odniósł Kristoph Paczuła z klubu Olimpiad Specjalnych „Koziołki” działającego przy PSP nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu. Kristoph jest uczniem ósmej klasy integracyjnej w PSP nr 11.

11.05.2026 11:12    2    1
Michalina Falińska i Oskar Żyra wywalczyli po dwa złote medale na zawodach w Niemczech
Michalina Falińska i Oskar Żyra wywalczyli po dwa złote medale na zawodach w Niemczech

Jeden turniej, dwa nazwiska i cztery złote medale. Michalina Falińska i Oskar Żyra z MMKS Kędzierzyn-Koźle świetnie zaprezentowali się podczas międzynarodowych zawodów badmintona dla niesłyszących - Westfalen Cup.

04.03.2026 11:32    1
Siedem medali młodych lekkoatletów MMKS Kędzierzyn-Koźle na zawodach w Brzeszczach
Siedem medali młodych lekkoatletów MMKS Kędzierzyn-Koźle na zawodach w Brzeszczach

W minioną sobotę, 24 stycznia 2026 roku, w Brzeszczach odbyły się zawody lekkoatletyczne, w których wzięło udział blisko 300 zawodników z województw małopolskiego, śląskiego i opolskiego. Reprezentanci MMKS-u Kędzierzyn-Koźle zaprezentowali znakomitą formę, seryjnie stając na podium.

29.01.2026 08:46    5
Udany występ lekkoatletów MMKS Kędzierzyn-Koźle na ogólnopolskim mityngu we Wrocławiu
Udany występ lekkoatletów MMKS Kędzierzyn-Koźle na ogólnopolskim mityngu we Wrocławiu

W sobotę, 10 stycznia 2026 roku, w lekkoatletycznej hali KGHM Ślęża Arena we Wrocławiu odbył się ogólnopolski mityng lekkoatletyczny, w którym rywalizowało ponad 1000 zawodników z całego kraju. Znakomicie w zawodach spisali się reprezentanci MMKS Kędzierzyn-Koźle.

13.01.2026 10:05    3
Michalina Falińska wywalczyła dwa medale badmintonowego 10. Pucharu Niemiec Niesłyszących. ZDJĘCIA
Michalina Falińska wywalczyła dwa medale badmintonowego 10. Pucharu Niemiec Niesłyszących. ZDJĘCIA

Niespełna 13-letnia Michalina Falińska z MMKS Kędzierzyn-Koźle błysnęła w 10. Pucharze Niemiec Niesłyszących w Oldenburgu, zdobywając złoto w grze podwójnej i srebro w singlu w kategorii U18, rywalizując z dużo starszymi zawodnikami.

17.11.2025 11:44    2
Błysnęli formą podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich. Michalina Falińska i Oskar Żyra stanęli na najwyższym stopniu podium
Sukces badmintonistów
Błysnęli formą podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich. Michalina Falińska i Oskar Żyra stanęli na najwyższym stopniu podium

Michalina Falińska i Oskar Żyra pokazali w Krakowie prawdziwą sportową klasę. Młodzi, niesłyszący badmintoniści MMKS Kędzierzyn-Koźle błysnęli formą podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich. Uczniowie integracyjnych klas PSP nr 11 rywalizowali z pełnosprawnymi rówieśnikami w kategorii U13 i nie przegrali żadnego meczu!

20.10.2025 11:20    3
Lekkoatleci MMKS Kędzierzyn-Koźle wywalczyli osiem medali na mistrzostwach województwa. ZDJĘCIA
Lekkoatleci MMKS Kędzierzyn-Koźle wywalczyli osiem medali na mistrzostwach województwa. ZDJĘCIA

W minioną sobotę w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce w kategorii U14 i U16. W bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy mocno padającym deszczu, młodzi lekkoatleci z MMKS Kędzierzyn-Koźle aż ośmiokrotnie stawali na podium.

17.09.2025 08:10    1    1
Lekkoatleci MMKS Kędzierzyn-Koźle zdobyli cztery medale na mistrzostwach makroregionu śląskiego
Lekkoatleci MMKS Kędzierzyn-Koźle zdobyli cztery medale na mistrzostwach makroregionu śląskiego

W sobotę, 6 września na stadionie Opolskich Olimpijczyków w Opolu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego Młodzików w Lekkiej Atletyce z udziałem 400 zawodników z 39 klubów naszego regionu. Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, którzy przywieźli z zawodów cztery medale - dwa srebrne i dwa brązowe.

08.09.2025 20:03    2