Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:48
Reklama
Reklama
Reklama

Coca Cola Cup 2015: Nasze gimnazjalistki były o krok od mistrzostwa Opolszczyzny

Coca Cola Cup 2015: Nasze gimnazjalistki były o krok od mistrzostwa Opolszczyzny
Reprezentacja dziewczyn z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu po raz trzeci z rzędu zagrała w finale wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju Coca Cola Cup. Podopieczne Jana Węgrzyna zajęły w nim drugie miejsce, choć złote medale były na wyciągnięcie ręki.

Finał wojewódzki zawodów rozegrano w ubiegły czwartek w Opolu. Kędzierzynianki jak burza przeszły przez rozgrywki grupowe, zwyciężając we wszystkich trzech spotkaniach, a w pokonanym polu pozostawiły ekipy z Branic, Prudnika i Wołczyna.

W półfinale na drodze młodych piłkarek z PG nr 5 stanął zespół z Dobrodzienia. Również w tym wypadku drużyna kierowana przez Jana Węgrzyna nie miała większych problemów z ograniem rywala, pokonując go 3:1.

W finale rywalkami kędzierzynianek była ekipa z Prudnika, którą w grupie nasze zawodniczki ograły 3:1. Niestety tym razem, to rywalki były górą, mimo że stroną przeważającą była reprezentacja z PG nr 5.- Niestety taka jest piłka. Meczów nie wygrywa lepszy i piękniej grający zespół, ale ten który jest skuteczniejszy. Liczy się to, co jest w siatce – skwitował porażkę 0:2 trener Węgrzyn. Stawką meczu finałowego był udział w finale krajowym imprezy, który odbędzie się w Gdańsku.

Zdobywając srebrne medale w Opolu, piłkarki z PG nr 5 nawiązały do największego sukcesu szkoły w rozgrywkach. Tym były złote medale zdobyte w 2004 przez reprezentację chłopców. Podczas turnieju doceniono również jedną z zawodniczek ekipy z Kędzierzyna-Koźla. Uczennica klasy 1C Patrycja Tomczyk otrzymała statuetkę dla najlepszego bramkarza rozgrywek.

Srebrna drużyna PG nr 5 występowała w składzie: Dominika Chrzanowska, Patrycja Tomczyk, Daria Skóra, Anna Goły, Natalia Koptoń, Dominika Kwaśnik, Katarzyna Mzyk, Oliwia Magoń, Wiktoria Podlodowska, Maja Jaroszek. Trener: Jan Węgrzyn

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ