Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:57
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jechał autem mimo przekroczenia limitu punktów. Teraz może trafić do więzienia

Jechał autem mimo przekroczenia limitu punktów. Teraz może trafić do więzienia
Jest pierwszy kierowca z naszego powiatu, który dotkliwie odczuł niedawną zmianę przepisów prawa drogowego. 25-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę, mimo że wcześniej odebrano mu prawo jazdy z powodu przekroczenia limitu punktów karnych. Zgodnie z nowymi regulacjami za taki czyn może nawet trafić do więzienia.

Nowe prawo weszło w życie 18 maja. Już pierwszego dnia o jego surowości przekonał się 25-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Około godziny 8.30 mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Większycach.

- Podczas kontroli 25-latek nie okazał funkcjonariuszom prawa jazdy. Jak ustalili policjanci, mężczyźnie wcześniej zostały odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami, ponieważ przekroczył limit 24 punktów karnych za naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego. Teraz zgodnie z nowymi przepisami 25-latek będzie odpowiadał za przestępstwo. Mężczyźnie grozi  kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – informuje podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Niezależenie od rodzaju zastosowanej kary, sąd będzie mógł orzec wobec 25-latka zakaz prowadzenia pojazdów.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ