Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 07:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Napadli na staruszkę i okradli listonoszkę. Nieletni złodzieje w rękach policjantów

Nie skończyli jeszcze gimnazjum, a już trafili do policyjnych kartotek. Dwójka 15-latków z Kędzierzyna-Koźla została zatrzymana w związku z kradzieżą przesyłek listowych, o której doszło dwa tygodnie temu w Koźlu. Jakby tego było mało w toku śledztwa wyszło na jaw, że nieletni kilka dni wcześniej napadli na 79-letnią kobietę.

O kradzieży przesyłek listowych jako pierwszy poinformował portal kk24.pl. Do zdarzenia doszło 8 maja na terenie Koźla. Podczas roznoszenia przesyłek listonoszka pracująca na terenie Koźla pozostawiła na chwilę bez uwagi rower z torbą pełną listów. Po chwili okazało się, że torby nie ma, o czym pracownica poczty niezwłocznie poinformowała policjantów.

- Dyżurny natychmiast przekazał informację wszystkim patrolom. Policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęli poszukiwania za osobami, które mogły dokonać tego przestępstwa. Sprawą zajęli się również funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego, którzy ustalali świadków oraz zbierali wszelkie informacje na temat tego zdarzenia - informuje podkomisarz Magdalena Kowalska z policji w Kędzierzynie-Koźlu.

W toku prowadzonego dochodzenia mundurowi wytypowali dwóch sprawców podejrzewanych o popełnienie przestępstwa. Okazali się nimi 15-letni mieszkańcy naszego miasta. Funkcjonariusze zatrzymali ich i odzyskali skradzioną korespondencję. Nie był to jednak jedyny wybryk nastolatków.

- Śledczy ustalili, że kilka dni wcześniej nieletni  w klatce schodowej wyrwali torebkę 79-letniej kobiecie. Pokrzywdzona straciła między innymi: dokumenty, pieniądze, oraz karty bankomatowe - opowiada podkomisarz Kowalska.

Ze względu na wiek przestępców o ich losie zadecyduje sąd rodzinny.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ