Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:49
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzież wyszła na ulice. II Regionalny Przystanek PaT w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA, WIDEO

Młodzież wyszła na ulice. II Regionalny Przystanek PaT w Kędzierzynie-Koźlu. ZDJĘCIA, WIDEO
Setki młodych ludzi z całego województwa przyjechały dziś do Kędzierzyna-Koźla. Od rana w naszym mieście trwa II Regionalny Przystanek PaT. Uroczysty finał imprezy rozpocznie się o godzinie 17 w hali „Azoty”.

https://www.youtube.com/watch?v=kV4L7keLjmk&feature=youtu.be

Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest inspektor Grzegorz Jach.- Chciałem coś robić dla innych ludzi. Tak się zaczęła historia PaT-u. Inspiracją była dla mnie idea harcerstwa, gdzie uczy się wielu fajnych rzeczy i pracy zespołowej. Chcieliśmy więc te same metody wykorzystać organizując warsztaty dla ludzi, którzy niekoniecznie chcą nosić mundur.

Ideą Przystanku PaT jest promowania życia wolnego od uzależnień i przemocy, ale również promowanie pracy zespołowej wśród młodzieży. Pierwsze edycje imprezy opierały się na trzech tematach: edukacji, bezpieczeństwie i teatrze. Do 2010 roku inicjatywa nosiła nazwę „Profilaktyka a Teatr” i polegała na tym, że młodzież wystawiała przedstawienia dotyczące uzależnień i zagrożeń, z którymi borykamy się w dzisiejszych czasach. Od pięciu lata akcja prowadzona jest na znacznie szerszą skalę. W ramach przystanków, które zorganizowano już w blisko stu miastach na terenie Polski, nastolatkowie nie tylko występują na scenie, ale również biorą udział w rozmaitych warsztatach.

W naszym mieście w ramach przystanku PaT zorganizowano szereg warsztatów: zajęcia wokalno-instrumentalne poprowadził znany z programu „Jaka to melodia?” Robert Osam, warsztaty tańca hip -hop poprowadził były Mistrz Świata w tej dyscyplinie, Słowak Branko Bielopotocky. Młodzież mogła również poznać podstawy aktorstwa, które wyłożył im aktor i wokalista Andrzej Skiba, wziąć udział w zajęciach z podstaw warsztatu kabaretowego, zatańczyć zumbę, czy też uczestniczyć w zajęciach z rozmaitych sztuk walki.

- Na naszych warsztatach wykorzystujemy techniki zaczerpnięte z różnych sztuk walki. Podczas dwugodzinnego bloku jesteśmy w stanie nauczyć się podstaw obrony w różnych sytuacjach zagrożenia – powiedział Tomasz Zarzycki, policjant z Kędzierzyna-Koźla, a zarazem jeden z prowadzących warsztaty.

Efekty prac młodzieży będzie można podziwiać podczas uroczystego podsumowania akcji w Kędzierzynie-Koźlu, które o godzinie 17 rozpocznie się w hali „Azoty”.

Artykuł jest efektem pracy grupy uczestniczącej w warsztatach dziennikarskich w składzie: Paulina Mładejowska, Magdalena Chrin, Jakub Kalbron, Tadeusz Kłosiński. Opiekunami grupy byli Grzegorz Stępień i Leszek Pietrzak.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ