Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:10
Reklama
Reklama
Reklama

Fontanna przed starostwem nie działa. Trwa przegląd techniczny urządzenia

Fontanna przed starostwem nie działa. Trwa przegląd techniczny urządzenia
Spacerowicze, którzy w ostatnich dniach szukali ochłody przy fontannie na Placu Wolności, odchodzili z kwitkiem. Urządzenie przechodzi aktualnie przegląd techniczny, ale jeszcze dziś ma zostać ponownie uruchomione.

Oddana miesiąc temu do użytku fontanna cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Śródmieścia. W ciepłe dni miejsce to oblegają rodzice z dziećmi, zaś popołudniami na skwerku przesiadują seniorzy. Od wtorku park nieco opustoszał.- We wtorek przyszłam z synem na placyk, ale fontanna nie działała. Sytuacja powtórzyła się też dzień później – napisała do nas czytelniczka Karolina.

O wyłączenie z użytkowania fontanny zapytaliśmy w starostwie powiatowym.- Aktualnie trwa przegląd funkcjonowania działania systemu. Jeszcze przed południem na miejscu pojawi się firma, która sprawdzi, czy wszystko działa jak należy, to standardowa procedura. Dziś urządzenie zostanie ponownie uruchomione – zapewnia Adam Lecibil ze starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Wart 650 tysięcy złotych remont skwerku zakończył się w grudniu ubiegłego roku. Poza wybudowaniem fontanny, na miejscu wyremontowano alejki parkowe, zagospodarowano tereny zielone oraz wymieniono latarnię. W parku zamontowano też nowe ławeczki, kubły oraz stojaki na rowery.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ