Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:37
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Porzucił auto i pieszo uciekał przed policjantami

Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Porzucił auto i pieszo uciekał przed policjantami
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mieszkańca województwa śląskiego. W piątek, 1 maja około godziny 19.30 mundurowi zatrzymali pojazd za kierownicą którego siedział 32-latek. Mężczyzna pieszo próbował uciekać przed funkcjonariuszami, ale wpadł po krótkim pościgu.

Uwagę policjantów patrolujących Sławięcice wzbudził dziwny tor jazdy osobowej skody. Postanowili zatrzymać pojazd i sprawdzić jego kierowcę.- W związku z podejrzeniem, że może on być nietrzeźwy funkcjonariusze dali mu sygnał  do zatrzymania.  Kierujący  po kilku metrach zatrzymał się, wybiegł z samochodu  i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu  został zatrzymany. Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Od zatrzymanego policjanci wyczuli woń alkoholu. Wykonane przez mundurowych badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że był on nietrzeźwy. Urządzenie pokazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu - relacjonuje podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Jazda na podwójnym gazie nie była jedynym przewinieniem zatrzymanego 32-latka. Podczas kontroli mężczyzna nie okazał funkcjonariuszom prawda jazdy, okazało się, że nigdy nie zdobył uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Teraz 32-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz popełnione wykroczenie. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ