Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:39
Reklama
Reklama
Reklama

Libacja zakończyła się usiłowaniem zabójstwa. Policjanci zatrzymali 20-letniego nożownika

Libacja zakończyła się usiłowaniem zabójstwa. Policjanci zatrzymali 20-letniego nożownika
Policjanci z wydziału kryminalnego kędzierzyńsko-kozielskiej policji zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o zranienie nożem 53-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 25 kwietnia w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Tego dnia około godziny 21, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta kobieta została ugodzona ostrym przedmiotem.

- Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy przeprowadzili m.in. oględziny, zabezpieczyli ślady oraz rozpytali świadków. Jak ustalili funkcjonariusze w mieszkaniu kilka osób spożywało alkohol. W pewnym momencie jeden z mężczyzn kilkukrotnie ugodził nożem kobietę w szyję oraz klatkę piersiową, a następnie uciekł. 53-latka trafiła do szpitala - informuje podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Kryminalni jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, jak się okazało w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.- Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - mówi podkom. Kowalska.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu. Za usiłowanie zabójstwa 20-latkowi grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Na szczęście życiu rannej kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ