Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:51
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowy most między Ciskiem i Bierawą będzie nosił imię Ryszarda Gołębowskiego?

Rada gminy Bierawa wystąpi do starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu z wnioskiem o nadanie nowemu mostowi na Odrze imienia zmarłego przed niemal dwoma laty wójta Ryszarda Gołębowskiego.

Oddany do użytku w zeszłym roku nowoczesny most łączący gminy Bierawa i Cisek znajduje się w pasie drogi powiatowej, a więc to do starostwa będzie należeć decyzja, czy przypisać mu nazwę i jaka ona będzie. Na sesję rady gminy Bierawa w poniedziałek skierowany został projekt uchwały w sprawie wystąpienia z wnioskiem do powiatu w sprawie nadania obiektowi imienia byłego wójta Ryszarda Gołębowskiego.

most2

- Uważamy, że to dobry pomysł i właściwe upamiętnienie wspaniałego samorządowca, jakim był Ryszard Gołębowski. Myślimy o tym od dłuższego czasu. Szczególnie, że w tym roku obchodzimy ćwierćwiecze wolnych samorządów w Polsce – tłumaczy następca Ryszarda Gołębowskiego na stanowisku wójta Bierawy Krzysztof Ficoń.

Uchwała rady gminy Bierawa zostanie przekazana władzom powiatu, które zdecydują, jaki bieg nadać sprawie. Jak się dowiadujemy, starostwo na pomysł zapatruje się przychylnie. Niewykluczone, że jeśli podjęta zostanie decyzja o nadaniu mostowi imienia Ryszarda Gołębowskiego, na konstrukcji lub w pobliżu niej umieszczona zostanie również pamiątkowa tablica.

most2

most2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ