Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:31
Reklama
Reklama
Reklama

Bili go i kopali, aż zmarł. Jest akt oskarżenia w sprawie morderstwa na os. Piastów

Bili go i kopali, aż zmarł. Jest akt oskarżenia w sprawie morderstwa na os. Piastów
Prokuratura rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu skierowała do sądu okręgowego w Opolu akt oskarżenia w sprawie głośnego zabójstwa z ubiegłego lata. Pod koniec lipca 2014 roku dwaj młodzi mężczyźni zakatowali w lesie 42-latka. Grozi im kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Do zbrodni doszło w nocy z 26 na 27 lipca 2014 roku. W lesie za garażami na osiedlu Piastów, 22-latek oraz jego o rok starszy kompan zaatakowali 42-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Powodem napaści miała być awantura, do której doszło kilka godzin wcześniej w klatce schodowej jednego z bloków.

Początkowo policjanci pracujący nad sprawą nie przesądzali, że udział w niej mogły mieć osoby trzecie. Śledztwo ruszyło naprzód, między innymi dzięki zapisom z monitoringu znajdujących się nieopodal obiektów. Młodzi mężczyźni ostatnie kilka miesięcy spędzili w areszcie śledczym. Kolejny krok w sprawie uczyniła prokuratura rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu.

- Oskarżeni usłyszeli zarzuty działania w zamiarze ewentualnego pozbawienia życia mężczyzny. Sprawcy kopali go i bili, również używając przedmiotów – opowiada prokurator rejonowy Eugeniusz Węgrzyk.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty z artykułu 148 kodeksu karnego. Grozi im kara od 8 lat więzienia nawet do dożywocia. Obaj oskarżeni na proces oczekują w areszcie. Ich sprawą zajmie się wydział karny sądu okręgowego w Opolu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ