Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 01:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W zarządzie Grupy Azoty będzie miejsce dla prezesa kędzierzyńskiego zakładu

Grupa Azoty zamierza zmienić statut i wprowadzić do swojego zarządu również prezesa Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Dotychczas nasz zakład jako jedyny nie miał swojego przedstawiciela we władzach tego największego koncernu chemicznego w Polsce.

Wniosek o poszerzenie składu zarządu Grupy Azoty wymaga akceptacji rady nadzorczej i zostanie przestawiony na najbliższym zwyczajnym walnym zgromadzeniu. Wynika to z modelu zarządzania spółką. Można się więc spodziewać, że niebawem zobaczymy prezesa Zakładów Azotowych Kędzierzyn w składzie zarządu Grupy Azoty.

- Powyższa zmiana pozwoli na zapewnienie reprezentatywności w Zarządzie Spółki kluczowych podmiotów wchodzących w jej skład i stanowiących w istotny sposób o jej potencjale – czytamy w komunikacie Grupy Azoty.

Adam Leszkiewicz dołączy do wybranego właśnie przez radę nadzorczą na dziesiątą już kadencję nowego zarządu Grupy Azoty– uchwała wejdzie w życie 20 lutego. Tworzą go Paweł Jarczewski, prezes zarządu, oraz Krzysztof Jałosiński, Marek Kapłucha, Marian Rybak, Andrzej Skolmowski i Witold Szczypiński na stanowiskach wiceprezesów.

Grupa Azoty rozpoczęła także procedurę wyboru nowego przedstawiciela pracowników w zarządzie. Mandat Artura Kopcia, który dotychczas pełnił tę funkcję, wygaśnie wraz chwilą rozpoczęcia pracy przez zarząd dziesiątej kadencji. Główna komisja wyborcza została już powołana przez radę nadzorczą Grupy Azoty.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ