Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 07:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kino Konesera w Heliosie. Czas na polskie dokumenty nominowane do Oscara

Kino Konesera w Heliosie. Czas na polskie dokumenty nominowane do Oscara
Tradycyjnie w czwartek odbędzie się kolejna odsłona Kina Konesera w Heliosie. Tym razem widzowie będą mieli możliwość zobaczyć na dużym ekranie dwa polskie filmy dokumentalne nominowane do Oscara: „Naszą klątwę” i „Joannę”. Seans zaplanowano na godzinę 19.

W ramach projektu Kino Konesera wyświetlane są filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach oraz kino niezależne. Czwartkowym projekcjom w kinie Helios towarzyszą rozmaite konkursy oraz dyskusje dotyczące wyświetlanych obrazów. Już w czwartek, 16 kwietnia w ramach serii widzowie będą mogli obejrzeć dwa polskie filmy dokumentalne nominowane do Oscara.

Opisy filmów:

JOANNA
Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.

 

NASZA KLĄTWA
Bezdech dotyka niewielki odsetek noworodków, lecz jest poważnym zagrożeniem dla życia. Reżyser i jego żona starają się oswoić chorobę, jaka spotkała ich niedawno narodzonego synka. Wbrew wielu obawom i niepewnościom starają się zapewnić mu normalne, wesołe dzieciństwo i dobrze przygotować do dorosłego życia.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ