Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 08:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pijany piętnastolatek ruszył w rajd kradzionym maluchem. Wpadł po pościgu

Pijany piętnastolatek ruszył w rajd kradzionym maluchem. Wpadł po pościgu
Ucieczka z ośrodka wychowawczego, kradzież auta i wreszcie jazda po pijaku. To przestępcze CV 15-latka, którego zatrzymali policjanci z Kędzierzyna-Koźla.

Wczoraj około godziny 14 dyżurny komendy powiatowej policji w Kędzierzynie-Koźlu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który miał poruszać się ulicami Solarni (gmina Bierawa). Na miejsce niezwłocznie wysłany został patrol ruchu drogowego.

- Policjanci rozpoczęli poszukiwania auta i kierowcy. Gdy opisany w zawiadomieniu samochód zauważyli w Dziergowicach, dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierujący po kilku metrach zatrzymał się i próbował uciec w kierunku pobliskich zabudowań. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowcą okazał się 15-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego – informuje podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik kędzierzyńsko-kozielskiej policji.

Od zatrzymanego nastolatka mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że chłopak ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu. - 15-latek oczywiście nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto policjanci ustalili, że był poszukiwany w związku z ucieczką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Szybko też okazało się, że samochód, którym kierował, został skradziony kilka godzin wcześniej na terenie powiatu kędzierzyńskiego – mówi podkomisarz Kowalska.

Zatrzymany 15-latek trafił do policyjnej izby dziecka. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ