Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 18:55
Reklama
Reklama
Reklama

Kradł w szkołach i na obiektach sportowych. Policjanci zatrzymali 35-letniego złodzieja

Kradł w szkołach i na obiektach sportowych. Policjanci zatrzymali 35-letniego złodzieja
Mieszkaniec powiatu strzeleckiego chętnie odwiedzał Kędzierzyn-Koźle. Jego wizyty nie miały jednak przyjacielskiego charakteru. Mężczyzna okradał pracowników placówek oświatowych i obiektów sportowych.

Przestępczy proceder trwał wyjątkowo krótko, ale był za to bardzo intensywny. W terminie od 26 marca do 1 kwietnia policjanci z Kędzierzyna-Koźla otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieżach, do których dochodziło na terenie miasta. Scenariusz każdej z nich był podobny. Do przestępstwa dochodziło na terenie placówek oświatowych i obiektów sportowych.

Jak ustalili policjanci nieznana wówczas osoba wykorzystując nieuwagę pracowników kradła ich portfele, dokumenty, pieniądze, telefony komórkowe, biżuterię oraz karty bankomatowe. Wartość skradzionych rzeczy pokrzywdzeni wycenili na blisko 8 tysięcy złotych – informuje podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz referatu kryminalnego z Kędzierzyna-Koźla. W toku prowadzonego dochodzenia śledczy wytypowali osobę podejrzaną o dokonanie przestępstw. Okazał się nim mieszkaniec powiatu strzeleckiego. - Po kilku dniach policjanci zatrzymali w Kędzierzynie-Koźlu 35-latka. Mieszkaniec powiatu strzeleckiego usłyszał 7 zarzutów kradzieży do których się przyznał. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Część skradzionego mienia została odzyskana – informuje podkomisarz Kowalska.

Zatrzymany mężczyzna nie będzie mógł liczyć na taryfę ulgową. Kradzieże, których dopuścił się na terenie naszego miasta były dla niego recydywą, 35-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ