Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 17:53
Reklama
Reklama
Reklama

Kierowca pomógł wymierzyć sprawiedliwość. Zatrzymał pijanego motorowerzystę

Kierowca pomógł wymierzyć sprawiedliwość. Zatrzymał pijanego motorowerzystę
Kompletnie pijany 32-latek postanowił wyruszyć na przejażdżkę motorowerem. Udało mu się uniknąć patroli policyjnych, ale nie zdołał umknąć sprawiedliwości. Pijanego zatrzymał inny uczestnik ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 16.20. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu odebrał telefoniczne zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego motorowerzysty w Bierawie.

- Jak ustalili funkcjonariusze, zgłaszający przejeżdżając przez Bierawę zauważył mężczyznę jadącego na motorowerze, który miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Mając podejrzenia, że motorowerzysta może być nietrzeźwy, ruszył za nim, zatrzymał go i wezwał policjantów – opowiada podkomisarz Magdalena Kowalska, rzecznik prasowy policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość zatrzymanego 32-latka. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany, w wydychanym powietrzu miał blisko trzy promile alkoholu. Za jazdę „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

- Policjanci przypominają, że nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i zagrożenia jakie ze sobą niosą – apeluje podkomisarz Kowalska.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ