Funkcjonariusze i pracownicy cywilni kędzierzyńsko-kozielskiej komendy spotkali się z doktorem Rafałem Olejnikiem, specjalistą urologii z miejscowej placówki medycznej. Podczas wydarzenia doktor Olejnik szczegółowo przedstawił zagadnienia związane z profilaktyką chorób nowotworowych, w tym raka jąder i raka prostaty – schorzeń, które nadal zbyt często diagnozuje się w zaawansowanym stadium. Podkreślił, że regularne badania i wczesne wykrycie zmian są kluczowe dla skutecznego leczenia.
Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, jakie objawy powinny wzbudzać niepokój, kiedy i jakie badania profilaktyczne warto wykonywać oraz jak przebiega proces diagnostyczny w praktyce. Zwrócono uwagę również, że mężczyźni wciąż mają tendencję do unikania wizyt u specjalistów, dlatego tak ważna jest edukacja oraz przełamywanie stereotypów dotyczących męskiego zdrowia.
Warto również pamiętać, że choć kampania Movember zakończyła się wraz z listopadem, troska o zdrowie mężczyzn nie powinna być ograniczona jedynie do jednego miesiąca. Dlatego tak ważne jest, aby badać się przez cały rok i zachęcać innych do profilaktyki.
Wydarzenie miało na celu nie tylko przekazanie wiedzy, ale również wzmocnienie świadomości profilaktycznej wśród mężczyzn oraz zachęcenie ich do bycia przykładem dla swoich bliskich.
























Napisz komentarz
Komentarze