Dodatkowe autobusy mają na celu zapewnienie sprawnej i bezpiecznej komunikacji po zakończeniu wydarzeń plenerowych odbywających się w Śródmieściu. Dzięki temu uczestnicy miejskiego święta będą mogli bez problemu wrócić do swoich domów, nawet późnym wieczorem. Rozszerzona oferta komunikacyjna obejmuje zarówno dodatkowe autobusy, jak i wydłużone kursy istniejących linii.
6 czerwca (piątek):
- Dodatkowy autobus linii nr 1 w kierunku osiedla Azoty odjedzie o godzinie 23.30 z przystanku 1-go Maja 1.
- Dodatkowy autobus linii nr 5 do Sławięcic wyruszy o godzinie 23.50 z przystanku POK przy ulicy Pionierów.
- Autobus linii nr 1, który planowo odjeżdża z przystanku 1-go Maja Kosmos o godz. 23.30 (oznaczony na rozkładzie jazdy jako „do zajezdni”), zostanie wydłużony i zakończy trasę na przystanku Koźle Stadion.
- Podobnie autobus linii nr 13, który zwykle kończy kurs o godz. 23.57 na zajezdni, pojedzie dalej do przystanku Koźle dworzec kolejowy.
7 czerwca (sobota):
- Dodatkowy autobus linii nr 1 do osiedla Azoty wyruszy o godz. 23.30 z przystanku 1-go Maja.
- Dodatkowy kurs linii nr 5 do Sławięcic odjedzie o godz. 23.50 z przystanku POK przy ul. Pionierów.
- Kurs autobusu linii nr 1 z przystanku 1-go Maja Kosmos o godz. 23.30 (planowo oznaczony jako „do zajezdni”) będzie wydłużony do przystanku Koźle Stadion.
- Autobus linii nr 13, odjeżdżający z przystanku 1-go Maja Kosmos o godz. 23.58, również zamiast kończyć trasę w zajezdni, zawiezie pasażerów aż do przystanku Koźle dworzec kolejowy.
MZK zachęca wszystkich mieszkańców do korzystania z przygotowanego transportu i przypomina, że dokładne informacje o rozkładach można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika oraz na przystankach.
Napisz komentarz
Komentarze