Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 18:58
Reklama
Reklama
Reklama

Karol Urbanowicz nowym środkowym ZAKSY. Klub z Kędzierzyna-Koźla zamknął skład na przyszły sezon

Utalentowany środkowy, Karol Urbanowicz, dołączył do składu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jednocześnie nasz nowy środkowy zamyka skład zespołu na najbliższy sezon.
Karol Urbanowicz nowym środkowym ZAKSY. Klub z Kędzierzyna-Koźla zamknął skład na przyszły sezon

23-letni środkowy pochodzi z Gdańska i to tam szlifował swój talent i rozwijał siatkarską karierę. Pierwsze kroki w rozgrywkach juniorski stawiał w barwach UKS-u Suchanik Gdańsk, skąd trafił do Trefla Gdańsk, którego barw bronił  od 2017 do 2024r.,  z przerwą na okres szkolenia i gry w SMS-ie PZPS Spała (2017-2020).

Karol Urbanowicz to młody i perspektywiczny zawodnik, który swoją dotychczasową grą zyskał uznanie w środowisku siatkarskim. Warto wspomnieć, że poza sportowymi sukcesami, jak medale mistrzostw Polski kadetów czy juniorów zawodnik otrzymywał wyróżnienia indywidualne podczas mistrzostw Polski juniorów w 2020 roku,  rok później mistrzostw świata juniorów oraz mistrzostw Europy U-22 w 2022r. (wyróżnienia dla najlepszego środkowego).  Podczas Gali 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki w 2022r Karol Urbanowicz otrzymał natomiast wyróżnienie zostając uznanym odkryciem sezonu 2021/2022 PlusLigi. W tym samym roku młody zawodnik otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski.

Teraz kolejny etap rozwoju 23-letniego zawodnika, jakim ma być gra w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, jak podkreśla Karol Urbanowicz nowemu wyzwaniu towarzyszy mnóstwo pozytywnych emocji. – Zdaję sobie sprawę do jakiego klubu przechodzę, będę starał się jak najwięcej czerpać od takich zawodników jak chociażby David Smith. Po tych latach gry w Gdańsku chciałbym poznać to uczucie gry pod bardzo dużą presją i wierzę że to będzie mi tutaj dane. Chciałbym się jak najbardziej  rozwinąć jak zawodnik i mam nadzieję, że klub mi w tym pomoże i ja też pomogę naszej drużynie. Jestem bardzo pozytywnie nastawiany i nie mogę się doczekać przeprowadzki do Kędzierzyna-Koźla – podkreślił nowy środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: Zaksa.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Janusz 09.07.2024 09:41
Dobry transfer

Janusz 08.07.2024 19:30
Dobry transfer

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ