Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 20:31
Reklama
Reklama
Reklama

Udany debiut zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle na turnieju badmintona dla niesłyszących

Po raz pierwszy badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla mieli okazję wziąć udział w turnieju dla niesłyszących. Do Linzu do Austrii na Deaf-Gehörlosen International Badminton Turnier pojechali Natalia Paras, Oskar Żyra i trener Tomasz Zioło. Dzieci na co dzień trenują badmintona na zajęciach realizowanych we współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych, oraz w grupie integracyjnej, zorganizowanej wspólnie przez MOSiR i MMKS Kędzierzyn-Koźle.
Udany debiut zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle na turnieju badmintona dla niesłyszących

Efekty takiego systemu treningowego widać było na turnieju w Linzu. - Nasze dzieci prezentowały umiejętności, zdecydowanie pokonując swoich rywali. Oskar i Natalia grali w kategorii U13 w singla i w grze podwójnej. Chłopcy i dziewczęta startowali razem, również w grach podwójnych. Nasi młodzi badmintoniści odnieśli pełny sukces. Zwyciężczynią turnieju została Natalia Paras, a na drugim miejscu uplasował się Oskar Żyra. Oboje zostali też mistrzami turnieju w grze podwójnej - przekazuje trener Tomasz Zioło.

Pierwsza konfrontacja z rywalami z innych państw i sprawdzenie poziomu wyszkolenia za nami. Klub z Kędzierzyna-Koźla otrzymał zaproszenie na kolejne zawody w Austrii, a za 3 lata nasi zawodnicy będą mieli okazję do startu w Światowych Młodzieżowych Igrzyskach Głuchych w Taipei. 
 

Natalka jest uczennicą PSP nr 19, wicemistrzynią województwa klas 3-4. Oskar chodzi do klasy integracyjnej PSP nr 11 i jest brązowym medalistą klas 3-4 na szczeblu wojewódzkim. Opiekunowie zawodników dziękują za wsparcie w przygotowaniach do zawodów i w wyjeździe Urzędowi Miasta, MOSiR-owi, firmie WAK Trans oraz rodzicom zawodników.
 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ